| Elena11 a întrebat:

Cum treceti peste o despartire? straight face Eu de fiecare data cand ma despart de un baiat, chiar daca ma despart eu de el, mereu sufar...si m-am saturat de asta straight face

Funda :X

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Foarte greu trec...plang ca sa ma descarc si cu toate ca atunci cand incep sa plang abia ma mai oprescoh go on,imi amintesc de tot ce a fost frumos si care dintr-o data s-a terminat si incerc sa reusesc sa trec pestesad.O lunga perioada de timp nu sunt in stare de nimic,prefer doar sa stau sa ascult muzica la casti,sa fiu singura si sa ma gandesc la totsad.
Este greu cand te desparti de persoana iubita,este greu cand stii ca era mereu acolo langa tine sa iti dea un sfat,sa te faca fericita,sa vorbiti,sa te asculte si dintr-o data numai este,ai ramas singur,este cumplit si doare enorm de mult.
Noi trebuie sa facem fata,sa fim tari,sa nu ne dam batuti si sa luptam sa o luam de la capat cu toate ca ne doare foarte mult.
De vindecat ne vom vindeca,dar in timp, stii ca este si o vorba"timpul vindeca orice rana"insa pentru asta este nevoie de rabdare si totul va fi bine.
Sa nu uitam de speranta, mereu sa speram pentru ca ea este singura care ne poate ajuta sa trecem peste problemele dificile si tot cu ajutorul ei putem vedea viata cu alti ochi.Tot ce trebuie sa facem este sa asteptam si sa ne gandim mereu ca maine va fi o zi mult mai buna decat cea care a fost astazihappy
Baftahappy

5 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Exista conceptia cu un alt baiat.dar mie mi se pare o prostie.pentru ca daca incerci sa fi cu alt baiat imediat dupa o despartire indiferent de cine ia decizia e posibil sa o faci doar din dorinta de razbunare sau doar sa il faci gelos si sa nimeri unul nu tocmai potrivit pentru asa ceva.incearca sa iti gasesti ceva de facut.iesi cu prietenii mult.gaseste-ti pe cineva de incredere cu care sa stii ca poti vorbi.sunt multe modalitati si niciuna nu iti va face treaba mai usoara.bafta

| TM6524 a răspuns:

Gandeste-te intr-o saptamana la relatia voastra, cu suisuri si coborasuri, analizeaza tot, si vei descoperi in final ca nici nu a meritat sa te obosesti pentru el. Asculta ceva muzica, pana arzi toata relatia voastra din tine si apoi vezi-ti de viatabig grin

| ColorBubbles a răspuns:

Uita-l! pur si simplu gandeste-te ca mai exista si alti baieti mai draguti decat el.eu,de obicei ma fac nepasatoare cand vine vorba de despartiri.mergi cu capul inainte si nu lasa sa te vada ca iti pare rau ca v.ati despartit.asta depinde de tine si de cum gandesti.Bafta!

| ayana_8049 a răspuns:

Probabil suferi pentru ca te implici prea mult, sau chiar tineai la acei baieti si ai ajuns sa realizezi ca nu sunt "the one" for you; cel mai bine sa treci peste o despartire este sa ai prietenii aproape si sa rupi legatura cu acel baiat.
Imi cer scuze daca nu te ajuta ce iti spun dar mentionez ca sunt o persoana sensibila si stiu sentimentul. Parerea mea este sa nu te atasezi prea repede, vezi daca merita prima oara, daca te desparti de o persoana pentru care nu aveai sentimente nu ai cum sa suferi.
Succes in continuare:*

| cerseninsiplindestele a răspuns:

Incearca sa te gandesti la ceea ce este mai frumos in viata si ia-o ca atare...o experienta in plus iti aduce castig in viata sentimentala fiindca atunci cand...la un moment dat va veni un moment cand sufletul tau va alege crosopterigianul care sa te duca spre culmile cele mai inalte ale fericirii.asculta-ti sufletul in fiecare inceput de noapte si lasa-l sa prinda putere si sa aiba incredere doar in acel suflet ce este facut pentru el.