| nelly_4935 a întrebat:

Am 2 ani, si ceva de cind sunt cu un baiat. Atit timp cit am fost plecata in strainatate isi gasise o prietena, cu care vorbste si acum, dupa ce m-am intors acasa, a inceput sa ma sune si sa-mi spuna ca vrea sa fim din nou impreuna, am acceptat propunerea lui deoarece tin foarte mult la el... Am observat ca s-a schimbat foarte mult, a devenit mai indiferent, nu ma mai suna, mereu spune ca nu prea avem teme de discutie, iar cind il sun eu, cauta tot felul de motive.Imi spune ca ma iubeste si vrea sa fim impreuna, dar nu stiu ce sa cred. Nu pot sa ma despart de el, caci e primul baiaT caruia m-am daruit, si nu mai vreau pe altcineva. Dati-mi va rog un sfat, caci nu mai stiu ce sa fac, ca sa isi schimbe comportamentul, m-am saturat sa sufar si sa pling in fiecare zi.

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu porţi o discuţie serioasă cu el? Îşi găsise o prietenă cu care vorbeşte şi acum? Păi asta e normal? Dacă da, atunci nu ştiu, sunt eu mai ciudată. Înţeleg că a fost prima persoană dar totuşi trebuie să-ţi impui ţie nişte limite. O relaţie presupune respect, fidelitate şi încredere unul în celălalt. Tu ai aşa ceva? Nu vreau să fiu dură, dar gândeşte-te serios la asta. Atitudinea lui nu te pune pe gânduri? Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| lleylla a răspuns:

Te-ai daruit? in ce sens?raised eyebrows
Ai putea avea o discutie serioasa cu el, in care sa-i spui exact ceea ce te deranjeaza si sa-i spui ca daca nu are de gand sa-si schimbe comportamentul tu nu esti dispusa sa suferi pentru el.Pentru ca asta faci si nu este deloc corect. El a fost bine mersi cu fata respectiva iar acum, e iar cu tine. Explica-i ce te deranjeaza si intreaba-l ce vrea el de la relatia asta si formeaza-ti o parere.Succes!

Lleylla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti prea proasta... are alta prietena, te a inselat, si a traso cu alta ...tot ce vrea el este sa ti-o traga (sau sa ti o traga din nou ).
Cautati altu!

Sau du-te la el!

| nelly_4935 explică:

Daca vrea cineva sa ma ajute cu sfaturi utile id-uk meu: banditka_nelly