| KindKid17 a întrebat:

Cum uit o fata? Am ajuns la concluzia, ca asta e singura optiune valabila, in cazul meu. Va rog, spuneti metode.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista metode si pur simplu numai pastrezi legatura cu ea si o vei uita

| RAY a răspuns:

Acum 2 ore | AnaMaria50 a răspuns:
Pui mana serios pe caret si inveti, neramamandu-t timp sa te mai gandesti la altele. Si iute se face vara... si constati ca, ai uitat-o pe fosta.

la tine sigur e cam cald

| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana serios pe carte si inveti, tinandu-ti mintea ocupata, sa nu te mai gandesti la fosta.

| Drimmero a răspuns:

Cauti alta sau te ocupi de lucrurile care iti plac, e chiar trist daca inca iti bati capul cu ceva ce e de domeniul trecutului. Oamenii trebuie sa inteleaga cand sa se opreasca si cand sa descopere ceva nou.

| Emma30555 a răspuns:

Te îndrăgostești de alta fata și dacă nu se întâmplă prea curând oricum timpul te va ajuta, trebuie sa ai răbdare

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Simplu cautati alta.

| AlexandruSEV a răspuns:

Cei care spun sa cauți pe altcineva, nu știu cu ce se mănâncă dragostea și afecțiunea, știu e mai simplu sa găsești pe cineva, stai cu el/ea și în timp o uiți, dar sa rămânem atenți la ideea de baza, tu ești acum cu fata aia ca să o uiți pe fosta, și uite asa, din disperare te grăbești, te combini, forțezi lucrurile și iar o dai în bară, cel mai bine e sa îți ocupi mintea, pentru ca poți foarte ușor da din mâini si sa te gândești la ea, trebuie sa găsești ceva sa ți solicite creierașul și cu timpul o vei uita, nu mai întrați în relații doar ca să uitați de fostele, majoritatea relațiilor de genu nu se termina bine, când sunteți pregătiți sa iubiți din nou atunci o faceți.