| Feelings14 a întrebat:

Cum uit persoana iubita? cat mai repede. am incercat sa ies cu prietenii, dar degeaba. imi vine sa tot plang. imi spun de multe ori in cap ca sunt puternica si ca voi reusi sa-l scot din inima. dar dupa iar imi aduc aminte de toate momentele petrecute impreuna. vreau sa-l scot cat mai repede din cap sad

12 răspunsuri:
| ganjafarmer1911 a răspuns:

Sau ai putea incerca sa vorbesti cu altcineva. poate cu mine tongue

| XxBlueRosexX a răspuns:

Stiu cum e, si mie mi s-a intamplat la fel anul trecut dar ce sa facem, asa e viata si asa sunt toti baietii, te fac sa te indragostesti iar apoi cand ti-e lumea mai draga se despart de tine. Crede-ma ca si eu am suferit extrem de mult ba chiar am ajuns la perfuzie pentru ca nu mancaseam nimic timp de 5 zile, eram ca si lesinata. In fn fa ceva ce iti ocupa timpul iesi cu o prietena la plimbare sau faceti ceva impreuna, de exemplu chestii de fete aranjativa parul facetiva unghiile si asa vei uita de al macar cateva ore, ranile vor trece cu timpul, oricat de adanci ar fi dar vor trece...trebuie sa ai incredere in tine pentru ca plansul nu rezolva nimic draga mea. Daca simti nevoia sa plangi fa-o dar nu toata draga de zi pentru ca la un moment dat mintea ta nu mai functioneaza iar acele amintiri pun stapanire pe tine si nu va fi bine deloc, trebuie sa reactionezi si sa te gandesti ca mai sunt si alti baieti, gasesti la tot coltul. Iti doresc din tot sufletul sa treaca cat mai repede iar acum lnistestete va trece iar sigur vei gasi un baiat care sa te merite cu adeveratwinking

| Feelings14 explică (pentru XxBlueRosexX):

Incerc sa trec si peste asta. ma si gandesc ca doar am mai fost cu baieti si la fel am suferit, iar acum nici nu-mi mai pasa de ei. si astept sa vina ziua in care o saspun la fel si despre acesta. dar vad ca trece greu durerea si nu o mai suport.

| ganjafarmer1911 a răspuns (pentru Feelings14):

Chiar credeti ca toti baietii sunt la fel?

| Dariusuu a răspuns:

Bună.

Viața ta nu se termină a fost doar un băiat, rănile tale se vor vindeca în timp.
Uitarea necesită timp, nu poți uita așa simplu o persoană la care chiar ai ținut.Nu te mai gândi la el, așa sentimentele vor dispărea și îl vei putea uita.

Numai bine îți doresc.

| Feelings14 explică (pentru Dariusuu):

Buna!

stiu ca nu se termina viata din asa ceva, doar ca in momentul de fata asa am impresia. ma simt tot mai singura. doar ca nu mai suport starea asta. vreau sa-l uit odata sa-mi continui viata...

| Dariusuu a răspuns (pentru Feelings14):

Îl vei uita, dar trebuie să vrei asta.

Încetează să te mai gândești la el.

Răspuns utilizator avertizat