| DANyi a întrebat:

Cum va simtiti cand aveti impresia ca pur si simplu va este interzis sa iubiti? Ce a trebui sa cred? Sper ca n-aveti chef de glume si dati raspunsuri serioase.
Funda pentru cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Marya6329 a răspuns:

Asta ti se intampla tie? nu nu este interzis nimanui sa iubeasca,fiecare persoana are nevoie de iubire pentru a trai, iubirea este cel mai profund sentiment pe care fiecare om il simte. Poate ca nu mai ai incredre in tine sau in dragoste, chiar daca ti se pare ca viata si=a batut joc de tine tu trebuie sa gasesti aceea putere in tine care sa te ajute sa treci peste.Deci in concluzie fiecarui om ii este destinat sa iubeasca,sa fie iubit dar si sa sufere din iubire. Poate ca persoana pe care ai aleso tu nu a fost cea potrivita, dar daca te vei "ridica de la pamant" si vei incepe din nou sa visezi ai sa vezi ca totul va fi bine, iar ce ti s-a intamplat va ramane doar o amintire urata.Sa nu faci vreodata greseala de a nu mai dat nicio sansa iubirii si de a o refuza in viata ta.Be happy! sperc ca te-am ajutat macar cat de cat te-am pupat

3 răspunsuri:
| greenish a răspuns:

Buna. Interzis sa iubesti? laughing Cred ca glumesti tongue Niciodata nu ar trebui sa fie interzis a iubi. Iubirea este un sentiment foarte frumos, si nu poate fi interzis de nimeni. Atat timp cat iubesti si ti se corespunde, nimeni nu se poate baga sau face ceva.

| DANyi explică:

Va multumesc pentru sfaturi. Daca era dupa mine, vi le premiam pe toate, dar nu eu fac regulile.

| myhaella922 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta...si stiu cum e.dar sa stii ca sentimentul asta nu e de lunga durata.vei iubi.asa cum vrei tu, insa trebuie sa ai rabdare. iubirea nu este interzisa.este de la dumnezuhappy