| Annaaaaaa5115 a întrebat:

Cum vedeti voi un preludiu perfect? Cea mai detaliata descriere primeste funda!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aăla care i ti face tie plăcere se numeste preludiu perfect, nu există o schemă, deoarece suntem diferiti si nu merg aceleasi metode la toti. Tu trebuie sa discuti cu prietenul tau si impreuna sa vedeti ce anume va face plăcere amîndurora nu doar lui, si el sa puna accent pe plăcerea ta mai mult decat pe a lui, si daca face asa daca tine cont de tine si de dorintele tale va fi preludiul perfect pentru tine, ce varsta ai?

| romeo78 a răspuns:

Un preludiu perfect începe cu o iubire sinceră. Începe în momentul în care intimitatea, rușinea dintre cei doi dispare. Începe în momentul în care cei doi se acceptă așa cum sunt, fără să se jignească, să râdă de cum arată.
Un preludiu poate începe cu ore înainte de actul sexual propriu zis. Prin jocuri, prin mângâieri, sărutări. Prin ațâțarea partenerului, prin jucării erotice.
Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost întrebarea, doar ca să te amuzi pe teme sexuale. Nu există așa ceva.

| PaulCos a răspuns:

Preludiul perfect sau cel mai bun poate avea loc in urma unei comunicari deschise, in care cei doi sa isi impartaseasca dorintele, asteptarile, punctele sensibile, in ce context si alte amanunte pe care incercand sa le ghicesti poti pierde timp sau chiar esua.