| AlexandraIleana a întrebat:

Cum vi se pare dragostea? Asa-i ca-i cel mai tare sentiment din lume? Eu sunt intr-o relatie de 5 luni deja. Prima mea iubire, primul te iubesc. Sper sa nu ne despartim niciodata. Am avut eu relatii dar ca aceasta niciodata. Voi v-ati despartit de prima voastra iubire? Sau mai sunteti cu ea? Astept sa imi povestiti happy

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Da, eu m-am despartit de prima mea dragoste si acum am alta, pe care o iubesc chiar mai mult. Frumos suna sa nu ne despartim niciodata, as vrea si eu cu el asta, dar nu se stie niciodata.
Cu prima mea iubire am stat 2 ani jumatate, eram mici, am inceput totul prima oara cu el. Din ambitia si orgoliul lui, ne-am despartit, asa a vrut el. Urmand dupa 5 luni de zile sa imi planga la usa ca ma doreste, ca moare de dorul meu si ca a realizat ce prost a fost, ei bine, a fost prea tarziu. Am incercat cateva zile dar pur si simplu nu am mai putut continua relatia.

Nu iti face mari planuri de viitor, nu se stie niciodata cum persoana de langa tine te dezamageste. Mult succes.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Regret sa te trezesc din norisorul tau toz, dar acum totul e lapte si miere totul e nou uau super ahh uhh yeahh, dar vezi pe urma cum te plicti si vrei sa schimbi, nu neaparat tu, dar poate fata. da m-am despartit de nspe mii de ori OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM

| RAY a răspuns:

Frumos ca simti iubirea sper sa te iubeasca o viata,totul e posibil, da mam despartiti cand am realizat ca minciunile ei sunt prea multe,am pus capat relatiei, apoi am realizat ca juca teatru, si totul o fost o vrajeala, culmea de atunci n-am dat de o singura fata, vreau sa spun ca niciodata n-am dat in viata, toate cam 90% din ceea ce spuneau minteau, iubirea e o iluzie, sincer nu cred ca fetele iubesc simt, ceva a doua zi a fost cu altul, au doar interese materiale atat

Răspuns utilizator avertizat
| achilles9966 a răspuns:

Totul e frumos in dragoste...pana apare surorile mai mici ale dragostei: gelozia, minciuna, neincrederea, dar daca reusesti sa treci peste astea si sa va iubiti in continuare, atunci da, e cel mai tare sentiment din lume, te face sa te simti ca traiesti cu adevarat. Nu multi reusesc sa ramana cu prima lor dragoste, insa nu conteaza daca ramai cu prima sau a treia, important e sa ramai cu aceea dragoste care dupa timp si timp inca te face sa te simti ca la primele intalniri, inca simti fiorul acela cand te imbratiseaza si cand te saruta, de asta e asa frumoasa dragostea.