| sibel a întrebat:

Cum vindeci o inima franta?sad

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

O pansezi cu puterea timpului, iei toate amintirile din ea si le pui in loc secret intr-o cutiuta pe care s-o deschizi doar atunci cand vei vrea cu adevarat, cand acestea se vor transforma in amintiri placute si nu te vor mai rani, ba chiar vei zambi la gandul lor.

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Incepand sa gandesti realist. Iubind viata. Facandu-ti o lume a tawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Doar timpul vindeca o astfel de rana!

| Georgiana2905 a răspuns:

Asta as vrea sa stiu si eu. De ce oare doare atat de tare uneori doar faptul ca iti aduci aminte de el / ea? Si oare de ce il / o mai si visezi cand crezi ca nu merita nimic din toate astea? Iubirea asta. Dar asta e... te indragostesti si cu asta basta. Toate vin dupa cateva clipe de placere intensa si --- s-a incheiat cu acel vis minunat. Urmeaza cosmarul

| remus a răspuns:

Cui cu cui se scoate... nu pune la inima, maine poate fi mai rau!

| deiutza_9183 a răspuns:

Se spune ca timpul este singurul ce poate vindeca o inima ranita...sad

Deci...multa baftakiss

| Jeremy1 a răspuns:

O inima franta? Nu sunt doctor specialist, dar sigur e nevoie de un transplant de inima. Cauta donator.

| Dobitoc a răspuns:

O perioada nu prea are vindecare timpul este singurul capabil s-o vindece.

| MeGhosta a răspuns:

Timpulstraight facesi putina inghetata.laughingglm

| alexandrucr a răspuns:

O lipesti cu super glue laughing

| emotivegirl a răspuns:

Nu exista medicamente, exista doar timp...mult timp...

| amazoana_8358 a răspuns:

Salut! din experienta iti spun ca este o boala incurabila si ireversibila, dar partea buna este ca poti invata sa iti protejezi mai mult inima in relatiile viitoare, succes.

| Andreea_3007 a răspuns:

Cu muuuuuulta ciocolata!
De obicei functioneaza. happy

| Sorinella20 a răspuns:

Lasand timpul sa treaca, iar ca sa-ti fie mai usor, incearca ca-ti umpli timpul cu ceva, cu orice... fa-ti de lucru, fi activ, gaseste-ti mereu/continuu ceva de facut, astfel treci mai usor peste probleme de genul acesta. De asemenea, un bun "medicament" pentru aceasta "boala", este apropierea unui/unei nou/noi iubit/iubite, care te poate face sa-l/sa o uiti pe cel/cea care ti-a frant inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vorba zice ca tablele se mai repara, omu' nu se mai repara.
acum depinde si de om. poa sa treaca ani, poa sa treaca o viata. daca se indura Dumnezeu de pielea ta, poa sa treaca "doar" ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la Garcea ´´´Trei frati de belea´¨laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa va povestesc ceva. Sunt acum cu cineva care a suferit mult in fosta relatie. din cauza asta el nu mai vrea nimic, nici o implicare. e dureros dar este alegerea mea daca mai continui cu el sau nu. mie mi-e greu sa dau cu piciorul la ceva ce inseamna tot ceea ce imi doresc de la un barbat. nu stiu cum sa-i vindec eu inima. prostia este ca da cu piciorul la ceva ce poate sa fie suprem la tot ceea ce a simtit inainte. eu cred ca trebuie sa vrei sa treci peste si sa vrei tu sa iti traiesti viata iar la maxim si poate si mai mult. alta solutie nu gasesc la tot ceea ce i se intampla lui si la tot ceea ce as putea face eu. e sufletul si inima lui, eu sunt doar un pion...nu pot intra. doare...si culmea e ca ma doare tare. inteleg ca e dureros sa suferi asa in sufletul tau si sa te blochezi dar nu suntem toti la fel. consider ca trebuie sa isi dea fiecare o sansa. trebuie sa lasi totul acolo in trecut si sa incerci sa iti faci viata ca si cand acum iubesti pentru prima oara. multi raman blocati in trecut. in special barbatii care au luat o lovitura mare in suflet. femeia rezista si trece, ca asa suntem noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

STIU CUM E...inca mai ma gandesc la el, trebuie sa lasi timpul sa treaca, si se va intoarce la tine daca te iubea cu adevarat daca nu, lasa-l/las-o in colo de prost/prasta fa-ti si tu alta/alt iubit/iubita...nu-i asa?

| laurash_5821 a răspuns:

Inghetata si tv.