| Andrei943 a întrebat:

Cunosc o fata de mult timp si imi este foarte draga, imi place foarte mult de ea si de fiecare data cand este prin preajma imi este intr-un fel rusine. cand se apropie de mine rosesc si intorc capul nu pot rezista sa o privesc prea mult in ochi. este o fata frumoasa, in ochii mei este cea mai frumoasa fata din lume. o iubesc din tot sufletul meu si as fii in stare sa imi dau si viata pentru ea. am vorbit cu ea pe mess, era pe busy si avea la status scris " sunt ocupata exceptii se stiu " mi-am facut curaj si am intrebat-o daca sunt si eu printre exceptii, ea a raspuns ca normal ca sunt. totul bine ok, ma intreaba : " ce mai faci draga? ", poate este ciudat, dar dupa intrebarea asta credeam ca ea chiar simte ceva pentru mine. bun, am discutat o vreme si am intrebat-o daca iese in oras cu mine, la o pizza. ea intreaba de ce, eu o rog de mai multe ori sa spuna da sau nu si dupa care ea imi raspunde ca " ce disperat esti ". am inteles ca nu vrea sa iasa in oras cu mine pentru ca mi-a raspuns dupa ca este ocupata. am lasat subiectul la oparte si dupa ceva vreme o intreb pana la care ora sta pe mess. ea raspunde " pana canta cocosul pe acoperis " am intrebat-o daca vorbeste serios sa isi bate joc de mine, ea imi raspunde ca normal ca nu sta pana dimineata si iese de pe mess. am ramas confuz dupa aceasta conversatie si foarte trist, afectat emotional, ma durea inima. nu inteleg daca si ea ma place sau nu, de obicei se poarta frumos cu mine, cand eram in clasa a 1-a, deci acu mult timp ma imbratisa, vroia sa stea in banca cu mine iar intr-o zi m-a pupat. am ramas mut si nu stiam ce sa zic. eu am plcat la alta scoala dupa care nu ne-am vazut o perioada lunga de vreme dar intr-o zi cand eram plcat cu familia la un lac m-am intalnit cu ea, prima data nu am recunoscut-o, s-a schimbat mult. am salutat-o, m-a salutat si ea si mi-am dat seama dupa ca ea era. dupa ce am inceput sa vorbim a rosit putin si zambea.
dupa cum am mai spus, de obicei se poarta frumos cu mine dar mai sunt si momente cand ma respinge si se poarta urat. sunt foarte confuz. nu stiu ce sa fac, imi este firca sa ii spun pe fata ca o iubesc pentru ca stiu ca s-ar putea sa ma respinga ceea ce m-ar baga in depresie.
ma poate ajuta cineva? ce sa fac? imi este prea frica sa ii spun ca o iubesc...
vot+funda cel mai relevant raspuns

Răspuns Câştigător
| meryyyyyyyy a răspuns:

Buna in primul rand nu trebuie sa-ti fie frica de iubire niciodata fii barbat si spune-i ca o placi ca o yubesti din toata inima vb cu ea serios iar daca ea it-ti spune ca nu te place sau nu are sentimente pentru tine nu are rost sa o mai cauti daca ia ti-a spus ca te iubeste si tine la tine ca un frate ie clar ca nu are nic sentimental pentru tine dar parerea mea ie sa nu te descurajezi sa fii barbat si spune-i. baftaa... fuda...

1 răspuns:
| ignore a răspuns:

Ea se comporta asa pentru ca confunda timiditatea ta cu "disperare".se vede ca e o placi f mult incearca sa vb mai relaxat mai ales p mess. vb ca un b normal nu mai fi asa sentimental.devino asa mai smecher nu mai fi asa pampalau cand tea intrbebat dc vrei sa iese cu tine la o pizza trbauia sa zici " ca sa vorbim sau ceva de genu" zi da sau nu da sau nu era normal ca a zis ca esti disperat (si chiar esti). oricum gandeste-te ca no sa stai cu ea toata viata poate o sa gasesti si alta fata. numai fi asa de timid si p mess" imi place de tine" si atat. ramaneti pr daca nu te place si gata cat timp vrei sa mai continui asa PAna isi gaseste altu? now or never happy