| Andrei943 a întrebat:

Cunosc o fata de multa vreme, imi place de ea de cand am vazut-o prima data. dupa mine este cea mai frumoasa fata din lume, o iubesc de multa vreme iar ea stie, pentru ca i-am spus pe messenger. i-am trimis mesajul atunci cand era offline pe mess, a intrat de 2 ori dupa ce i-am trimis mesajul dar nu mi-a raspuns. am intrebat-o daca a vazut mesajul, dar dupa 2 minute ce am intrebat-o a iesit de pe mess ( nu mi-a raspuns nimic doar a dat sign out ). a mai intrat dupa pe invizibil, iar nu mi-a spus nimic. au trecut 2 zile de cand a intrat ultima data, nu mi-a dat ignore. stiu pentru ca m-am mai uitat pe invisible sa vad daca e pe invizibil dar era offline. nu stiu ce sa cred. am intrebat-o daca ma place si ea nu mi-a raspuns. cum pot sa imi dau seama daca ma place sau nu? de obicei se poarta frumos cu mine.nu stiu ce sa cred, sunt confuz.
vot+funda cel mai relevant raspuns, multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Mikaela a răspuns:

Buna! Pai nu inteleg de ce se comporta asa, dupa ce ca ti-a fost greu pana sa ii spui tot ce simti si orice fata s-ar simti flatata sa fie curtata! Poate ca nu iti corespunde la sentimente si nu vrea sa te raneasca, poate vrea sa ii fii doar un amic.Asteapta, vezi ce o sa zica atunci cand o sa te intalnesti cu ea si daca vezi ca nu abordeaza subiectul sau il evita atunci cand o intrebi e clar ca nu vrea decat sa ii fi amic.Sau poate vrea sa se lase mai greu. Astepata sa ii vezi reactia ei cand mai vorbesti cu ea! Good luck!happy

8 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Nu vreau sa fiu eu cea rea...dar cred ca nu te place daca te placea vorbea cu tine...sau poate e fft timida si nu are curajul sa recunoasca ca si ea simte ceva pentru tine.

| bia0000 a răspuns:

Poate e doar socata...mai las-o cateva zile si dupa o sa vina de la sine

| lorycykcl a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar raspunsul e cam evident, nu crezi?

| zăGhost a răspuns:

Sau e şocată, aşa cum spun restul, sau nu te place. Nu vreau să te descurajez, dar tind să cred că e a 2-a variantă. În orice caz, a reacţionat în cel mai aiurea mod posibil. Ar trebui să-i arăţi puţină indiferenţă, dacă te place, te va căuta ea.
Capul sus!

| regele1 a răspuns:

Nu crezi ca ii putintel cam patetic sa ii spui asta pe mess?

| newarena1 a răspuns:

Mai bine vorbeste cu ea tete-a-tete, astfel no sa poata fugi de raspuns, funda?

| Andrei943 explică:

Da, intr-adevar sunt 2 variante. ori ma place si ea si e timida, ori nu ma place si nu vrea sa ma raneasca. m-am gadnit si eu la acest lucru, in orice caz daca ea nu ma place mai sunt si alte fete...va multumesc mult, o sa am rabdare cu ea si voi continua sa sper ca si ea simte ceva pentru mine, multumesc din nou pentu sfaturi si incurajari.
PS : i-am spus pe mess pentru ca nu ma intalnesc foarte rar cu ea pe afara, de cele mai multe ori este placata din oras.

| Ana0545 a răspuns:

Porbabil este mai timida. Ai totusi rabdare cu ea. Cred ca cel mai bine ar fi s-o inviti undeva, intr-un parc si sa discutati liber, sa-i spui tot ce ai pe suflet.