| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc o fata de un an si ceva. Suntem foarte buni prieteni. Insa, de la un timp, se poarta ciudat cu mine: imi reproseaza ca nu o ascult (desi fac tot posibilul sa o ajut indiferent in ce stare m'as afla), ne certam aproape in fiecare zi etc.
De cateva saptamani a cunoscut un baiat pe care zice ca il iubeste. Eu am tot incercat s'o aduc cu picioarele pe pamant, dar n'am reusit.
E adevarat ca sunt putin gelos big grin dar...nu din cauza asta am vrut sa'i deschid ochii (ea a mai suferit o data...in fn).
Oare se poarta ciudat cu mine din cauza lui?

Răspuns Câştigător
| Cineva12345 a răspuns:

Probabil asta este motivul. Am trecut printr`o situatie similara cu a ta. Daca tot va intelegeti bine, pandeste si tu momentul potrivit si spune`i ce simti. Fa`o sa reflecteze la ceea ce vrea cu adevarat, deoarece si ei poate ii place de tine, insa nu are curajul sa ti`o arate. Probabil asteapta sa faci tu primul pas. happyI`ati inima`n dinti si dezvaluie`ti adevaratele sentimente. Chiar daca nu o sa iasa totul exact asa cum ti-ai dorit, viata merge inainte si ai sa gasesti si alte fete. Bafta :*

3 răspunsuri:
| claus a răspuns:

Prietene, nu confunda amicitia cu indragosteala si dragostea. ii esti doar bun prieten. ca ai tu vise umede si sperai ca asa o agati si devine iubita ta asta e alta poveste. nu numai ca se poarta cum vrea dar are tot dreptul. si poate oricand sa iti zica sa dispari ca iubitului ei nu ii place fata ta, de pilda.
intelegi? fa pasi, fata si-a facut iubit. nu o mai sufoca cu prietenia ta mascata.
un prieten nu e gelos. niciodata. lasa fata in pace sa fie iubita si sa iubeasca. sau suferi tu si nu stii cum sa ii zici ca ai iubit-o in ascuns toata vremea asta? Lasule!

| Ionica9119 a răspuns:

* Am impresia ca nu ai inteles absolut nimic din ce am zis eu. In fine, nu stau la discutii cu cineva care bate campii.

| Lluvia a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. E posibil sa fie din cauza asta. daca e indragostita de acel baiat nu va asculta de nimeni pana nu se convingea ea ca ai dreptate oh go on
Oricum tu ai avertizat-o nu ai ce sa-ti reprosezi.
Si ai zis ca esti putin gelos. Te-ai gandit ca poate face chestia asta cu baiatul doar sa vada cum reactionezi tu?smug Poate si ea te place:angrye doar o supozitie)
Cel mai bine e sa vorbesti deschis cu ea. Spune-i ce ai pe suflet. Nu merita sa stricati o prietenie frumoasa pentru niste prostiioh go on
bfta:*!