| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat care vine doar vara si sta in coltul stazii mele.Inainte ne intelegeam foarte bine(eram aproape impreuna dar nu am vrut sa fiu cu el pentru ca aproape toata ziua era plecat la o fata). Am mai crescut si el si-a facut o gasca si din cauza prietenilor lui am pierdut prietenia pe care o aveam cu el si imi pare asa de rau sad. Am incercat sa stau cu ei dar sunt cam diferita de restul lumii si nu am ma stat cu ei pentru ca nu ma baga nimeni in seama si plecau mereu cu bicicletele iar eu trebuia sa stau cu inca unu pe bicicleta (BMX) si nu imi placea de loc + ca unii baietii de acolo ma plac XP. Intre timp unii mi-au zis daca vreau sa fiu cu ei dar am zis nu din cauza baiatului cu care ma intelegeam foarte bine(inainte lui ii place foarte tare de mine dar acum nu stiu ce sa cred.). El si-a facut o prietena. Eu l-am avertizat ca e rea el nu ma crezut si a sfarsit prin a fi parasit si tot nu ma ascultat si din nou s-au impacat dar apoi au terminat-o definitiv iar acum ca nu mai este cu ea s-a schimbat. M-a intrebat cat la suta il plac nu i-am raspuns.Pe mess nu prea vorbeste cu mine si a inceput sa ma ignore total. El imi zice ca daca as sta cu prietenii lui poate ar iesi ceva dar eu ii detest pe toti.In plus mie nu prea imi place sa cunosc lume.Mereu el imi spune ca ma place ca sunt genul de fata rea...etc si tot imi zice ca sunt frumoasa ca se pierde in ochii mei dar asta s-a intamplat dupa ce s-a despartit de aia.Eu chiar nu stiu ce sa cred. Odata o fata l-a intrebat pe el ce parere are despre mine si despre prietena mea si el a zis ca are aceeasi parere pe care o are despre prietena lui (atunci ei erau impreuna). Eu ma simt cam prost ca sunt a doua sau chiar a treia "optiune" a lui.Chiar am tinut la el.Nu stiu ce sa fac.
Sa fiu cu el sau >nu? Sigur o sa ma intrebe si nu stiu ce sa raspund.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

4 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Eu zic ca daca a facut asta imediat dupa ce s-a despartit de aia doar incearca sa profite de tine pentru a o face pe cealalta geloasa.nus tiu daca tu consideri ca merita ai putea incerca dar daca nu isi rezolva atitudinea zic sa pescuiesti in alta balta

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pai. se joaca cu tine si cu sentimentele tale, e nesimtit! nu stiu dar te-as sfatui sa iti vezi de treaba ta ca el nu te merita sad nu vezi ca tot cauta sa iti dea peste nas, sa scape de tine. straight face lasa`l in colo ca mai sunt baieti! fii si u indiferenta cu el si cand te intreaba ii spui frumos si clar NU! dc? pentru ca nu te merita esti doar. o cucerire, o jucarie pentru el, ca a vazut ca prea te dai pe langa el. te-ai imprietenit cu aia din gasca lui ca sa fii mai aproape de el, dar te joaca cum vrea el! nu mai fii prostuta si nu te mai gandi ca tii la el, pentru ca nu tii la el, u doar te-ai obisnuit cu el sa vorbiti.alea alea da nu tii la el! asa zic eu straight face

Lasa`l in colo ca mai is baieti o gramada. dp cate am vazut ai zis ca mai multi ti-au propus sa iti ceara prietenia, mai bine iti faci alt prieten si atunci el o sa realizeze. poate si o sa-i vina mintea la cap si gata. nu te mai amagii degeaba ca e pacat de tine! lasa`l pe el sa vina la tine, nu tu la el! si refuza`l prima data mai prieteneste ca poate asa isi da seama si ii revine mintea la cap :* nu te mai amagii degeaba la un baiat ca nu e bine!

| pendula a răspuns:

Io nu citesc atata laughing. Daca sta in coltu strazii tale mai aruncai si tu din cand in cand 50 de bani. parerea mea.

| TEIRAU a răspuns:

Greu...ar trebui sa iei atitudine, pune piciorul in prag! ori cu tine ori cu alta! fii ceva mai sigura de ceea ce vrei. zii ca il placi si ca vrei sa fii cu el si vezi ce iti zice. daca ramane rece lasa-l! cauta in alta parte!