| Enake a întrebat:

Trec printr-o faza foarte proasta si vreau sa va cer parerea.Totul va spun acum:Ma cheama Enache si sunt clasa a 7-a, si am o problema mare.Acea problema este:Este o fata pe nume Roxana, care imi este ca si o sora.Ma cunosc cu ea de 6 ani, stiu totul despre ea, cum si ea stie totul despre mine.Problema este ca...mie a inceput sa imi placa de ea.Si nu,de fapt nu imi place,eu chiar o iubesc. Faza e ca,aproape mereu stau cu ea afara,vorbim etc.Ea se comporta cu mine ca si cum am fi un cuplu,de exemplu seara cand vorbim la telefon ii zic "noapte buna,pup" iar ea zice "noapte buna,pup te iubesc". Afara, toata lumea (prieteni in mare parte) spun de ce nu ne punem impreuna, ca ne potrivim.Atunci,nici ea nici eu nu dam nici un raspuns. Faza e ca am vorbit cu prietena ei cea mai buna (care imi este si mie prietena fb) si am intrebat-o "Ai vorbit cu Roxy ceva de mine cumva?" si a zis "Da" si am intrebat-o daca i-a spus de noi 2, cum ar fi daca am fi impreuna etc.Si ea mi-a zis "Nu vreau sa te superi...am intrebat-o si ea a zis ca vrea sa ramaneti doar asa, ca fratii". Atunci am ramas intr-adevar mut.Eu i-am mai spus odata ca imi place (nu acum mult timp, cam cateva luni au trecut) si ne-am distanta, tot din cauza asta ca ea vrea sa ramanem doar asa.Totusi,mai aveam o mica speranta,deoarece ea uneori nu zice lucrurile in fata,de cele mai multe ori e directa,dar uneori nu. Vreau acum sa va intreb,ce sa fac? Sa ii spun ca imi place de ea,ce sa fac, chiar nu stiu, am nevoie de ajutor va rog! Funda cel mai bun raspuns + multumesc ca ati citit atat!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uneori in viata nu este bine sa fortezi lucrurile. Inteleg ca ai circa 13 ani. Mai asteapta. Un liceu, o facultate si apoi aveti taoat viata inainte. Pana atunci puteti fi prieteni cum vrea ea.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Procedeaza cum crezi tu ca este cel mai bine.

| Solitude15 a răspuns:

Ivito la tine acasa dai ceva sa bea tare si cum se spune vinul intra iar secrete ies asa ca bafta laughinglaughinglaughinglaughing

| iTwizzie a răspuns:

Stiu ca poate nu te astepti la asta dar eu cred ca ar trebui sa uiti de ea. Sau ar fi a II-a varianta in care ar trebui sa îi spui ceea ce simnti cum ai scris si aici, dar e posibil sa va stricati prietenia. Orcum, bafta happywinking