| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU e la scoala un baiat care imi place mult, am fost cu el acum 2 ani ne intelegeam foarte bine dar ne-am despartit ...in timpul asta el a mai insistat sa fie cu mine dar eu am refuzat de mai multe ori din cauza ca voiam sa ma concetrez pe scoala.
Acum mi-am dat seama cat am gresit dar degeaba...o prietena de-a mea l-a intrebat daca ma mai place si a zis ca nu dar eu il cunosc foarte bine si stiu ca minte.

Mentionez ca sunt in clasa cu el si in vacanta acum m-am intalnit cu el la magazin am vrut sa il salut dar ma privit foarte urat si nu i-am mai zis nimic.

Intrebarea mea este cum pot sa ma apropi de el sa pot sa vorbesc orice fara probleme daca nu putem fi impreuna macar prieteni dar nu stiu cum sa ma comport.Un sfat ceva, orice...

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

Ohhh. Uite, sper ca ai invatat ceva din asta. Nu mai lua deciziile asa repede ca le vrei regreta mai tarziu. In ceea ce priveste situatia su baiatul asta. incearca totusi sa il bagi in seama. Intreaba-l ce face si ce-a mai facut in timpul in care nu ati mai vorbit. Asta ca un inceput si nu stiu, oricum iti spun de pe acum sa nu mai pui pe altcineva sa vorbeasca cu el in locul tau. Nu le place asta baietilor + isi dau seama big grin. Si in afara de asta, comunicarea e cea mai buna "arma" de a rezolva o situatie. Vorbeste cu el ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Dar nu iti crea sperante prea mari. Pentru ca daca totusi o sa va intelegeti bine :3 si n-o sa mai vrea sa aveti o relatie, dragoste cu forta nu se poate. Incearca sa iti ceri scuze pentru fazele cand l-ai refuzat, incearca sa ii explici situatia... crede-ma, fara sa vorbesti cu el nu vei rezolva nimic. Indiferent de ce priviri iti da... vorbeste-i happy.
Bafta multa! :*

4 răspunsuri:
| Luizzz a răspuns:

Fratee! ii spui pe mess sau "face to face" ce simti si ca ai avut o problema si nu ai putut accepta.

| yumary a răspuns (pentru Luizzz):

Sti eu am cerut o parere nu trebuie sa fi rautacioasastraight facestraight face sa stii."Fratee"

| Luizzz a răspuns (pentru yumary):

Asa st eu! .....asta mi-a venit in minte pur si simplu OMG'