| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat si suntem prieteni de mult timp... d anul trecut m-am indragotit de el... e mai mic ca mine cu un an... dar asta nu conteaza... iar eu nu as vrea sa stric o prietenie... dar nu stiu ce sa fac cand il vad parca o iau razna...as vrea sa ii atrag cumva atentia...eu sunt putin mai rebela.nu stiu ce sa fac?cryingcryingsad

5 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca nu ai curaj sa i-o sp in fata nu e nimic.Nu trebuie neaparat sa ii sp.Lasa-l sa descopere ca il placi.big grin Daca vei vorbi frumos cu el, daca vei petrece mai mult timp cu el, daca il vei ajuta cand are nevoie de tine cu siguranta o sa isi dea seama ca il placi.happyPoate si el te iubeste.
Succes!winking

| madonica a răspuns:

Auzi poate si el te place si sa stii ca dragostea se simte, se transmite asa ca nu e de mirare daca el iti cunoaste sentimentele. Ce te pot sfatui( si eu sunt o fire foarte, foarte rebele asa ca sa nu te miri de sfatul meu) prindel o clipa singur si saruta-l, saruta-l.sa iti potolesti focul din tine iar apoi daca se supara no problem, macar ai ramas cu un gust dulce ca amintire de el, iar daca ai noroc poate te vei plimba de mana alaturi de el.Ai incredere in tine.

| georgy_7464 a răspuns:

Eu zic sa-i spui ce simti

| turtl3 a răspuns:

Dezvaluie-i sentimentele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Icearca sa ii spui ca il iubesti sau daca nu incearca sa faci ce ii place lui mai mult... poate sa joci impreuna cu el fotbal?smugsmugsmug