| anonim_4396 a întrebat:

Da`ti`mi si mie o parere va rog. am avut mai multe relatii esuate, o relatie de 9 luni care a fost ok (sa zicem) dar am cunoscut un baiat minunat. e mult mai matur ca mine si gandescte altfel dar avem foarte multe lucruri in comun suntem nascuti in aceeasi zi, avem acelasi nume de familie. tinem unul la altul dar n`am avut tupeul sa intemeiem o relatie ii e frica sa nu fie ranit, la fel si eu dar deja au trecut 5 luni de cand stam doar asa si nu mai stiu ce sa mai cred. tine la mine sau deja a devenit o obisnuinta. nu este o fire geloasa si daca ii explic unde merg si cu cine e ok, dar de Craciun el nu a fost cu mine a fost sa`si colinde familia, prietenii, iar eu am ramas cu prietenii mei. L`am sunat si i-am zis ca o sa merg si eu colinda mai tarziu si i-am spus ca sunt la un chef. el a inteles pe dos a inteles ca eu in momentu ala eram cu colinda. a venit la mine (zicea ca voia sa`mi faca o surpriza) ma cautat 40 de minute si m-a sunat, iar eu nu am avut semnal. a intrat in camera unde eram eu si m-a vazut acolo si a iesit nervos. am iesit dupa el la care mi-a spus "nu vreau sa te mai vad in viata mea". l`am sunat de foarte mutle ori i-am trimis mesaj nu voiam sa pateasca ceva era ft nervos. nu mi-a raspuns (asta pe la 2 noaptea, adica in noaptea de ajun). i-am trimis un mesaj lung in care i-am zis multe lucruri printre care ca de ce s-a suparat pe mine si multe altele. si mi-a trimis un mesaj dimineata in care imi spunea sa ii sterg numarul de telefon si ca eu l`am mintit si parea foarte ranitsad. nu am vrut sa fie asa.

de atunci l`am sunat de multe ori. i-am cerut scuze i-am trimis msj si nu mi-a raspuns la nimic. am renuntat sa-l mai sun. am zis ca nu vreau sa creada ca sunt disperata sau eu stiu. aseara a avut loc un bal, unde am mers si eu cu toti prietenii mei. am dansat ne-am simtit bine, si a venit si el. la inceput na dansat se uita numa la mine si la ceilalti cu danseaza. apoi a venit o fata cu care el a fost anul trecut (eu stiam de fata aia si l`am intrebat mai demult daca a umblat cu ea, sau daca a tinut la ea. si imi zicea ca nu ca e copila ca nu e ceea ce vrea el) si a inceput sa danseze cu ea. nu se mai uita la mine si nimic. am dansat si eu cu prietenii mei, m`am simtit bine pana cand a urmat o melodie mai trista si l`am vazut ca a pupat`o pe obrazsad. am izbugnit in plans si am iesit afr. nu m-a vazut nimeni. decat cativa prietenii care mi-au fost alaturi si mi-au zis ca nu merita si ca nu a tinut la mine avand in vedere ce face. si am si plecat acasa. azi dimineata mi-a trimis un mesaj in care imi zicea ceva de genu ca "viata e ca un bal mascat si totul e bine pana ne dam masca jos. mai zicea ca "cum ar putea el sa invete inima lui sa traieasca fara iubirea mea" mai spunea "ca iubesc pe cei care ma lasa si le intorc spatele celor ce ma iubesc si ca degeaba imi pare rau acum ca e prea tz" i-am sters si numarul de telefon. m`am simtit oribilsad.

e lunga povestea. stiu. dar da`ti va si voi cu parerea si spuneti-mi ce sa fac sa-l mai caut sau sa il las in pace

vreau sa mentionez ca eu am 16 ani si el 22happy. dar nu varsta e problemabig grin.

dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| shtefy a răspuns:

Hm, parerea mea este ca are legatura si cu varsta.Stii cum ii poate ca el doar se juca cu tine de la inceput pana a inceput sa tina unpic la tine si a inteles ce ai zis tu gresit si daca zici ca nici nu voia sa fie ranit la un mic hop te-a uitat, cam asta imi vine in minte dupa ce citesc povestea ta.
Parerea mea este ca daca a pupat pe respectiva pe obraz nu e chiar grav si se poate sa o fi facut-o doar pentru a te face geloasa, mi se pare ca ii place sa se joace cu tine.Eu zic sa mai insisti, gen sa-i lasi ceva mesaj pe messenger sau pe mail, sau daca ai cum ceva scris de mana sa-i explici foarte clar si sa-l intrebi clar daca si dupa ce i-ai explicat nu mai vrea sa vorbeasca cu tine, ca macar sa stii sigur, eu unul asa as face, sper ca te-am ajutat bafta.

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Cred ca nu s-a bagat intr-o relatie cu tine din cauza varstei tale.
Iar dupa faza in care credea ca l-ai mintit, cand erai la chef, cred ca a devenit si mai convins ca esti prea mica pentru el.

| MititiCa a răspuns:

Lucrurile intre noi mereu au fost sincere. si i-am spus de mult ca vreau sa fiu cu el. si la fel mi-a zis si mie. dar imi zicea ca mai bine lasam sa treaca un pic de timp si sa vdm ce va fi.

| dragutza_1869 a răspuns:

Virsta nu conteaza.eu stiu precis happy. da lasa sa mearga lucrurile de la sine...cred ca va fi bine la voi...curaj.succese

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Off. off. offf... dragostea asta! dar tu la ce te asteptai din partea lui? vroiai sa fiti impreuna, sau ce? daca asta simteai a fost vina ta pentru ca nu i-ai spus mai devreme care sunt sentimentele tale. din cate l-ai descris mie nu mi se pare ca e un om bun, cu care chiar ar trebui sa fii! daca tu ti-ai cerut scuze, si i-ai explicat situatia, e vina lui ca e un prost si ca nu intelege femeile! e banala totusi situatia ta, dar mai bine treci peste asta si sterge cu buretele tot ce "s-a intamplat " intre voi! stiu ca e foarte greu, dar ai prietenii aproape, familia, de ce iti mai trebuie un baiat prost si insensibil care profita de sentimenete tale? uita-l!

| Iana_5657 a răspuns:

Eu cred ca daca a pupat o fata pe obraz nu e nimic grav...adica poate a pupato din prietenie. Dar tu nu imbla din urma lui.Fii vesela in fata lui si arata-i ca nu iti pasa, ca pentru tine nu mai conteaza nimic. Iar atunci el o sa stea pe ghinduri... daca tu nu il iubesti si o sa isi ceara el scuze inainte sa fie prea tirziu.Asa daca imblu tu din urma lui el se crede Doamne fereste cine si ce.Bafta"!(K)happytongueLa mine tot aceiasi poveste si la urma mi s-a pus si in genuchi numai sa il iert.Numai ca el are 16 ani si eu 14.happy (love)