| strawberry666 a întrebat:

Buna happy
As avea nevoie de un sfat.
Ieri eram la barul unei prietene si am intalnit un baiat.El statea la o masa impreuna cu prietenii lui,
si din cand in cand intorcea capul in directia mea si imi zambea ..Prietenii lui il tachinau sa se duca sa
imi ceara numarul si chestii de genul si dupa multe insistente si-a facut curaj si a venit la masa unde stateam eu.
Fiind mai dezinhibata i-am spus ceva de genul "hai inauntru.", iar el a inceput sa rada si s-a intors la amicii
lui. Dupa ceva timp doi dintre prietenii lui au venit la mine si m-au intrebat daca inca ii mai vreau numarul.
Si le-am zis ca da, doar sa nu il deranjeze pe el ca ii iau numarul ..Au zis ca in niciun caz nu l-ar deranja,
si mi-au dat numarul lui.
El imi facea cu ochiul si imi
zambea iar eu dupa vreo ora i-am trimis un mesaj si l-am intrebat ce face, apoi mi-a scris sa vin pe banca unde
statea el cu prietenii lui ..Imediat dupa ce am citit mesajul, m-a sunat un prieten de-al lui sa ma invite la
locul unde stateau ei.Mi-am facut curaj si m-am dus, m-am asezat langa el, el nu zicea nimic, prietenii lui
il incurajau dar el nu a facut absolut niciun pas. Dupa putin timp m-am ridicat si i-am zis "Cand o sa ai ceva
de zis, sa ma cauti happy ", iar el a zis ceva de genul "Perfect, excelent raspuns ". Apoi i-am trimis un
mesaj spunandu-i ca imi pare rau ca l-am deranjat ..In seara respectiva iesisem cu o prietena, si vad ca apare unul
din tipii cu care statea el, si incepe sa ma intrebe de ce am plecat, daca imi mai place
de prietenul lui, daca m-am suparat pe el.I-am zis ca ma simteam in plus, iar el
a zis ca nu eram deloc in plus, si ca baiatul de care imi place mie e timid si chestii de genul.
Azi dimineata i-am trimis urmatorul mesaj : "uite, o sa iti zic lucrurile asa cum stau ..esti dragut.si cred ca
imi placi.dar banuiesc ca ai destule admiratoare deci pentru tine asta nu conteaza ..si nici nu sunt genul
de persoana care sa cerseasca atentie sau care sa se bage in seama aiurea ..deci pe bune, scuze ca te-am deranjat "
Nu mi-a raspuns ..Si sincer nu stiu ce sa cred.
Mie chiar imi place de el, in ciuda faptului ca ieri a fost prima data cand l-am vazut.
Un sfat? Ce ar trebui sa fac acum?

12 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Ar fii mai bine sa incerci sa mai dai de el si sa ii spui in fata ce simti pentru el de la prima vedere happy bafta.

| faaalyoana a răspuns:

Daca nu iti va rasp la mesaj, nu-l mai cauta!
Oricat de timid ar fi, prin mesaje ai mai mult tupeu vrand nevrand.
Nu il mai cauta, si daca lui ii place cat de putin de tine iti va raspunde la sms!

| passenger a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti zic ca esti o fata foarte norocoasa laughing Mie nu mi s-a intamplat niciodata sa-mi zambeasca un baiat de la o masa alaturata, de aceea nici n-am prieten, desi am 15 ani straight face Poate ca nu sunt nici frumoasa, dar asta e alta treaba rolling on the floor
In al doilea rand, eu zic sa-i mai trimiti maine un mesaj de genul "Buna. Vroiam sa te intreb daca vrei sa iesim azi/maine/poimaine (ce zi vrei tu) ca sa ne cunoastem mai bine." Eu personal cred ca te place. Nu orice baiat iti face cu ochiul si zambeste degeaba. Daca nu raspunde nici la asta eu zic sa-l lasi balta. Mai este si o alta optiune, aceea in care baiatul poate fi timid si cu multe admiratoare (cum ai zis si tu) si vrea sa se convinga daca si tu esti ca celelalte fete, adica agasanta. Baietii devin mai "salbatici" cand nu ii bagi in seama laughing Iti spun asta din proprie experientawinking Sau ai putea sa-ti rogi prietenele sa se imprieteneasca cu grupul acela de baieti, din care face si respectivul parte.
Iti doresc succes si-ti doresc din tot sufletul sa fi cu el daca tu asa vrei!
PS1: Tine minte... Daca este baiat timid si nu a vrut sa se dea "direct" la tine inseamna ca este un baiat special.
PS2: Poate ma tii si pe mine la curent cu ce se intampla laughing
PS3: De curiozitate, cati ani ai? happy

| DimLight a răspuns:

Niciun sfat, nu are rost sa mai faci nimic daca el nu ia nici o actiune in sensul asta; serios, doar nu e sperietoare in lanul de ciori

| Seby90 a răspuns:

Bla bla bla, esti prea directa prea rapida. Ai gresit.

| mixxjim a răspuns:

Omul mai zambeste si din politete, nu neaparat ca s-a indragostit la prima vedere happy baietii astia mai timizi sa stii ca sunt si pretentiosi in general, si o fata cazuta-n brate pur si simplu nu prea place niciunui baiat, decat eventual pentru o partida de sex. deci nu mai insista, lasa-l in pace, daca l-ai deranjat ti-ai cerut scuze, daca te place o sa te caute, daca nu te place nu e cazul sa te umilesti insistand, baieti draguti sunt destui asta happy iar daca te place dar nu te cauta de timid ce e inseamna ca-i de-a dreptul pampalau si chiar nu merita sa-ti pierzi vremea cu el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude la el si spune-i" te plac: cu inima in dinti si cu curaj poate o sa te ia la sarutat sper sa fie asawinking

| vlad89c a răspuns:

Ar trebui sa va intalniti intr-un loc, dar sa fiti doar voi 2, e foarte posibil sa ii fi fost rusine in fata prietenilor lui, asa, fata in fata trebuie sa iti zica ce simte...

| YONTU a răspuns:

Pai cred ca in momentul de fata o sa se intample ceva minunat intre tine si el si cred ca atunci ar trebui sa lasi lucrurile sa meraga de la sine! Ar fi mai indicat(dupa mine) sa stati amandoi intr-un loc singuri si sa va cunoaste-ti mai binel; si cine stie poate o sa urmeze o relatiestraight face
Mult succes in continuare si nu te intimida deloc! big grin

| Alexandra7201 a răspuns:

Poate nu are mesaje...batting eyelashes

| Roberta74 a răspuns:

Ar trebui sa iesiti si sa discutati face-to-face, crede-ma se va obisnui si nu va mai fii timid, va incepe sa te placa tot mai mult.

| dorixboy a răspuns:

Poate nu te place.....si nu stie cum sa ti-o zica, si poate de aceea te respinge...nush ce sa zic big grin