| gabitza_5735 a întrebat:

Daca a ejaculat in mine iar dupa 10 min am fost la baie si m-am spalat si am urinat, mai sunt sanse sa raman insarcinata? rog rasp urgent.plzcrying

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Da, spalatul si urinatul nu au nicio legatura cu spematozoizii. Acum depinde in ce perioada erai. De prezervativ ati auzit?

| CazanTraian a răspuns (pentru Cătălina):

Poate a vrut să rămână însărcinată, nu mai răspunde că proasta.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, spalatul si urinatul nu scad cu nimic riscul de sarcina. Urinatul nu are nici o legatura, uretra si vaginul la femeie sunt complet separate. Spalatul are o mica eficienta daca este facut cu spermicide si in in primul minut de la ejaculare. La 10 minute, eficienta lui este zero absolut.

| RXN a răspuns:

Da, ai sanse sa ramai, si inca maaaari.Si,apropo,tu ai habar de anatomie? Urina iese prin uretra, nu vagin, duh. Daca nu au trecut 72 de ore de la actul sexual, du-te la medic sa-ti prescrie pilula de a doua zi.Va e lene sa va protejati?

| shtephie a răspuns:

Da, ai sanse sa fii insarcinata ca nu prin vagin urinezi big grin

| Pacala a răspuns:

Ete asa se intampla cand copchiii se apuca de facut sex. Nici macar n-au idee unde le intra cucu` si apoi se mira ca au bebei.

| Paula007 a răspuns:

laughing

o luam de la inceput laughing

| Miauti a răspuns:

O sa fi mamica! ahahahahaha, eee asa patesc oamenii care nu folosesc prezervativul.

| SeNyS a răspuns:

laughing ma fata, urina iese prin alta parte nu prin vagin .lol...si spalatul nu are treaba, si normal ca ai sanse sa fii insarcinata

| Ionutzz97 a răspuns:

Felicitari o sa fi mamicabig grin sa ne chemi la botez

| BoBBy a răspuns:

Da. sanse peste 90% happy Sarcina Usoara tongue

| allyssa a răspuns:

Ai foarte mari sanse sa fii insarcinata, pe viitor foloseste prezervative ca nu prea cred ca vrei sa ai acum un copil.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bravo, ai fost asa zgarcita incat sa nu cumperi un amarat de prezervativ si iata rezultatul. DA, exista foarte foarte mari sanse sa fi insarcinata, bravo vei fi mamica, sa ma chemi la botez. De ce nu pricepeti ca oamenii aia nu au fost prosti cand au inventat prezervativul? Ce ti se pare tie mai scump pe lumea asta? Sa dai 8 lei amarati pe un pachet de prezervative sau sa iti strici viata de adolescent chinuiindu-te sa iti cresti copilul, sa ii asiguri un viitor in timp ce altii de varsta ta care s-au protejat si erau informati isi vad de scoala si vor ajunge cineva. In locul tau nu as sta sa ma miorlai pe aici si m-as apuca sa ma gandesc serios ce o sa fac cu viata mea din moment ce sunt insarcinata. Ai 2 optiuni: ori faci avort, ori pastrezi copilul si iubitul tau sa isi asume rolul de tata ( desi ma indoiesc).

| Mar a răspuns:

Sarcina usoarawinking

| denisinho32 a răspuns:

Cati ani ai gabitza?

| Frrramboise a răspuns:

Pot sa vin si eu la botez? pot, pot, pooooooooooooooot? big grin

| JustMe_8650 a răspuns:

Fa un test de sarcina si/sau mergi la ginecolog, asa vei afla sigur daca ai ramas sau nu insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari o sa ai gemenii...rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt sanse sa ramai insarcinata poti sa faci zeci de spalaturi, dar mai ai o sansa de scapare exista pastila de a2a zi care se ia la maxim72 de ore de la actul sexual
cu cat se ia mai repede cu atat riscu sa ramai e mai mic. dar sa nu se faca abuz de la pastila asta. daca se intampla de mai mult de 3 4 ori pe an e gravvv are efecte negative grave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Botez love struck
sarmale :X:X
piftele :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel luna asta si sunt f speriata. sper sa-mi vina pe 3 nov.cu toate ca am 23 de ani nu e momentul pentru un copil acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa mamy in parca ca bebe pe o bancutza. laughing

| mary3 a răspuns:

Da...imi pare rau ca nu stiti sa va protejati sad