| twin a întrebat:

Daca a existat telepatie intre doua persoane care se iubesc, cum se poate intrerupe dupa ce relatia se rupe? Cum poti sa respingi ceea ce cealalta persoana iti transmite?

11 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Numai cand iubirea dispare telepatia nu va mai exista.
Cat timp cele 2 pers se iubesc nu e nimic de facut.

| Dizzydizz a răspuns:

Pai da, pentru ca te mai leaga ceva de acea pers, si anume iubirea care tio poarta
sau poate ca si u iubesti ad rnu iti dai seama.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti cablul din priza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se poate atita timp cit dragostea nu moare.Si moare greu te asigur.Citeodata dainuie o viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu prea ai ce face, gaseste-ti mai multe lucruri de facut. nu mai fii asa frustrata.

| twin explică:

Daca cealalta persoana continua sa te iubeasca si tu nu o mai iubesti poti simti in continuare?

| twin explică:

E genul de iubire aproape imposibila... cel putin deocamdata.Ne-am despartit din motive pur rationale. A fost genul de iubire fulgeratoare, dragoste la prima vedere, care nu avea nici o legatura cu rationalul.Ne despart mii de km. Ne-am vazut in doi ani in doua dati, am avut o relatie la distanta. Pana la ultima intalnire ii simteam suferinta si simteam cand se gandea la mine, simteam o durere in piept. Dupa a doua intalnire, dupa care ne-am si despartit, imi transmite dorinta sexuala.In fiecare seara adorm in imbratisarea lui, e foarte ciudat si ma sperie lucrul asta. Eu vreau sa inceteze tot, sa imi pot continua viata.

| twin explică:

Tin inca la el, ne leaga multe. Intre noi a fost o legatura si o apropiere sufleteasca nemaintalnita de nici unul dintre noi. Dar deocamdata relatia noastra este una aproape imposibila. Ne-am despartit din motive rationale. Vreau sa-mi continui viata, dar daca continui sa-l simt e foarte greu.

| twin explică:

De acest raspuns mi-a fost cel mai frica happy.

| twin explică:

Credeti ca aceasta legatura se produce numai intre asa zisele "suflete pereche"? Este o relatie speciala intre noi doi? Sau tine de structura mea afectiva?