| anonim_4396 a întrebat:

Daca afla sotul ca l-ai inselat, ce faci? ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa faci, iti asumi faptele. In primul rand daca ai simtit nevoia sa il inseli inseamna ca ceva nu este in regula si trebuie sa discutati, nu sa ii ascunzi. Explica motivele si daca tu il iubesti si nu a insemnat nimic pentru tine poate totusi vreti sa indreptati lucrurile. Nu te astepta sa ii fie usor sa te ierte, gandeste-te daca ai fi fost tu in locul lui, nici tie nu ti-ar pica bine. Trebuie sa o luati usor si sa ii recastigi increderea si nu uita de comunicare.

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Mai bine ai spui tu si ai si explici motivul pentru care ai facut-o, greseala recunoscuta pe jumatate iertata.

| yami a răspuns:

Wow...nasol moment! dc poti vb cu el calm, explica-i motivul: o femeie nu insala niciodata dc are ce-i trebuie acasa... dar nu stiu cat va fi capabil el sa stea calm intr-o discutie acum, si cat poate intelege... puneti cartile pe fata, iti recunosti vina, dar si motivul pentru care ai ajuns in faza aia. dc te iubeste, te iarta intr-un final, dc nu, accepti situatia si mergi inainte, ai si tu dreptul la viata chiar dc ai gresit!

| otypa a răspuns:

Iti faci bagajele si pleci daca nu te iarta¨

| ShaKuri a răspuns:

FUGI!laughing... urat urat doamna.

| bismark65 a răspuns:

Ii spui ca celalalt era vai mama lui si ca nu se compara cu el ca el este cel mai bun, cel mai viril, cu cel mai mare penis etc si daca nici asa nu tine iti iei un avocat bun

| afrodita17 a răspuns:

Astepti sa vezi ce vrea sa faca el?!

| benito35 a răspuns:

Ramai cu acela cu care l-ai inselat, ce cauti aceea gasesti///

| bunica a răspuns:

Pleci pana sa afle.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne..., dar de ce ai facut asta? daca ai avut un motiv serios si a fost si vina sotului (desi nu asa ne razbunam!) atunci ii explici ce ii reprosezi de ce ti-a luat ala rau, mintile. daca ai facut-o pur si simplu, incearca sa repari ca sa nu ramana pe veci cu neincredere in tine si, ranit de moarte pentru ca roata se poate intoarce. nu este crestineste, dar daca il iubesti si a fost doar o ratacire salveaza-ti casnicia....cu orice pret si mijloace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles negi pana la moarte daca nu are dovezi clare. Daca iti arunca dovezile in nas, le mirosi si le recunosti.Nu cred ca e capabil vreun barbat sa ierte sau poate da dar de uitat nu uita niciodata.si iar e naspa treaba.asa ca cum a-i dfao cum a-i lua-o tot ca naiba este.important este faptul ca tu trebuie sa-ti recunosti ca nu te mai atrage si nu te mai satisface acest barbat.si daca in chestia asta e putreda treaba nu stiu ce caznicie poti avea cu el.caci de aici incep treburile sa "scartaie". parerea mea. oricum nu-ti mai fie frica ca n-ai de ce.ca afla ca nu afla nu stiu cat ai tu de pierdut din asta.

| maria_4003 a răspuns:

Tu ii negi totul ii spui ca nu-i adevarat din moment ce nu te-a prins cu celalalt.