| vanea11 a întrebat:

Daca ai fimoza marimea penisului ramane asa pana la batrinete?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La fel ca si in cazul tuturor organelor existente in interiorul organismului uman, cat si a celor existent in exterior atasate de corp, cresterea si dezvoltarea lor in marime se terminain jurul varstei de 16-18 ani. Dupa aceasta varsta inceteaza cresterea si marimea atinsa devine una definitiva. Exact la fel se intampla si cu penisul, daca pana la varsta de 16-18 ani nu a crescut suficient de mult ramanand mic si subtirel din cauza ca a fost afectata de fimoza asa va ramane.....pana la batranete. big grin

| vanea11 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca lecuesti fimoza la 18 ani el va incepe a creste sau nu?

| Mihai56t a răspuns (pentru vanea11):

Sunt sanse sa creasca maxim 1 cm.
Consulta un medic, si el iti va spune cum se va comporta penisul tau dupa tratarea lui.
Nu incerca acasa!