| Jack2726181818 a întrebat:

Dacă am ejaculat deasupra vaginului în perioada fertila, exista risc de sarcina? Deci penetrarea nu a avut loc, iar fata nu are himenul rupt, totul s-a întâmplat din joaca

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă sperma nu a intrat în vagin nu poți sa fii gravida.

| vasile2222 a răspuns:

Nu cred ca esti in masura sa spui daca are himenul rupt sau nu happy
E posibil ca un himen sa nu se rupa nici la penetrare.

Daca nu a fost penetrare, nu exista risc de sarcina.
Atentie pe viitor!

| Anonimul8091231 a răspuns:

Daca penetrarea ( vaginala ) nu a avut loc nu exista riscul unei sarcini. Dar daca penetrarea vaginala a avut loc ( neprotejat ) inainte de ejaculare se formeaza lichidul seminal in care pot exista spermoizi, iar in acest caz sanele de o sarcina cresc.

Sper ca te am ajutat