| Dianka_4924 a întrebat:

Daca am facut avort cu aproape o luna in urma, dupa asta pot sa nu ramin insarcinata o bucata de timp? Chiar daca am avut sex neprotejat?

Răspuns Câştigător
| adinakaty a răspuns:

Iubita, dupa un avort este riscul mult mai mare sa ramai gravida, plus ca cel putin 6 saptamani nu trebuia sa ai nici un contact sexual mai ales neprotejat, dar ca sa fii sigura ca nu ai ramas fugi si cumpara un test de sarcina, iar daca nu esti gravida du-te la medicul care te-a chiuretat si roagal sa iti prescrie niste anticonceptionale si atunci poti face sex fara probleme.bafta

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansa sau riscul de a ramane insarcinata este acelasi. Doar ca nu ai voie sa intretii nici un fel de relatii sexuale minim 6 saptamani dupa avort. Este adevarat ca e posibil ca avortul sa-ti fi dat sterilitate (si sa nu mai poti ramane niciodata insarcinata), dar nu e obligatoriu. Asa ca nu poti folosi avortul ac metoda contraceptiva cand iti vei reincepe viata sexuala.

| Dianka_4924 explică:

Ms mult mult la toti:*

| Mya_9774 a răspuns:

Buna.doctorul nu ti-a zis ca dupa avort esti mult mai predispusa la o noua sarcina? dupa avort nu ai voie sa faci sex o luna nici protejat cu atat mai putin neprotejat iar dupa o luna a trebui sa-ti iei mai bine anticonceptionale si skpi de grijile dupa faci sex cand vrei u fara nicio problema.ai grija de acum inainte.:*