| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mare problema...in urma cu o luna si 5 zile am facut un avort, nu am avut nici o problema dupa nu am avut dureri de burta, nici febra, sangerarile au durat cam 2 zile, insa nici pana acum nu mi a venit ciclul. Mentionez ca am avut C.M regulat pana acum. Am avut contact sexual neprotejat acum o saptamana dar am avut grija adica nu a ejaculat in mine... oare sa fi ramas insarcinata chiar daca nu si-a dat drumul in mine?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cred ca o sa faci la avorturi la viata ta pana nu mai poti. Continua asa.

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru whatevernvm):

Hmm nu trebuie sa ma judeci... am cerut o parere daca o poti da de bine daca nu. de bine! crede-ma ca nu vreau sa fac avortu-ri. o sa iau o masura de protectie daca nu e nimic

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii ca folosirea metodelor contraceptive este obligatorie dupa avort, indiferent prin ce metoda a fost efectuata, deoarece poti ramane insarcinata oricand, chiar daca organismul tau nu este intrutotul pregatit pentru o sarcina. In ceea ce priveste menstruatia, aceasta va apare de regula la aproximativ 30-40 de zile dupa chiuretaj. Daca sexul amintit a fost neprotejat totul depinde de capacitatea partenerului tau de a-si coordona si controla ejacularea. Multa lume mai ales in mediul rural (unde prezervativul este folosit de mai putini de 10%) folosesc aceasta metoda de protectie a coitului intrerupt, a carei eficienta depinde in primul rand de experienta sexual a barbatului. Probabilitatea de a ramane insarcinata insa in acest caz este foarte mica. Multa sanatate.

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Doctorul nu mi-a prescris anticonceptionale. nu am facut decat de 2 ori. multumesc mult pentru raspuns.o sa mai astept cateva zile si o sa fac un test de sarcina sa vad cum iese! iar dupa asta o sa iau o masura de protectie!

| Oana92 a răspuns:

Acum cativa ani, pe TPU, mai era una ca tine. Patida de sex si avortul.

Evident, prostia si inconstienta nu are limite! In secolul 21 sa ajungi sa apelezi la avort pentru ca nu te-a dus capul sa te protejezi, iar apoi sa ti-o tragi tot fara protectie...e de-a dreptul incredibil. Pacat de acel/acei copilas/i sad

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Se poate daca lichidul ala de preejaculare a avut loc

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Am facut test de sarcina si este negativ. de ce nu in vine C.M?