| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mare problema...in urma cu o luna si 5 zile am facut un avort, nu am avut nici o problema dupa nu am avut dureri de burta, nici febra, sangerarile au durat cam 2 zile, insa nici pana acum nu mi a venit ciclul. Mentionez ca am avut C.M regulat pana acum. Am avut contact sexual neprotejat acum o saptamana dar am avut grija... oare sa fi ramas insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Mă gândeam oare dacă mama ta ar fi făcut avort cu tine o fi avut și ea grijă thinking

Pebune acuma facem sex ca animalele când ne scapă, parcă eram oameni cu rațiune! straight face

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru Divy):

Mm da sunt constienta de asta.dar crede-ma ca daca ar fi fost dupa mine nu as fi facut avort. nu pot sa cresc un copil singura!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elysaelaa2393):

Trebuie sa te gindesti inainte de a accepta sa faci sex, asa cum nu te gindesti ca in urma sexului șansele de a ramine gravida sunt 70-90 %, si stii ca esti singura si ca baiatul cu care o faci nu vrea obligatii, copii, nu o faci punct, ca sa nu mai zic ca sexul se face numai in cadrul casatoriei, ce vârstă ai? Sanatate multa si gîndeste inaint de a face sex ca oricind poti ramine gravidă, si ce faci atunci, mereu cate un avort? Pacat de tineretea ta si de corpul tău ca i ti bati joc de tine, pune ti sterilet macar scapi naibii de grija sarcinii. Sau ia anticonceptionale daca stii ca nu te poti abtine de la ftai, e păcat sa faci avort după avort, e crimă tu chiar asa de inconstientă esti, ar trebui introdusa pedeapsa cu inchisoarea pentru cele care fac avort, e ca si cind omori un om, pe bune, lasa l dracu de sex daca nu stii sa l faci.

| Divy a răspuns (pentru Elysaelaa2393):

Cam a fost după tine,, asta e sângele a curs, crima ai săvărșit-o și tu încă continui să faci pe inocenta, scutește-mă.
Scuză nu ai, vina a fost "jocul și tu ai luat parte la el!

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru Divy):

Draga Divy nu vorbi tu cand nu stii de fapt despre ce e vorba! Tu poate ai crescut cu parinti ..eu am crescut numai cu mama asa ca stiu ce inseamna sa fii crescut numai de un parinte. nu puteam sa-l fac! am 22 de ani si e primult avort din viata mea! altele la anii mei au cate 6 -7. eu nu judec pe nimeni ..am pus o intrebare. daca poate cineva sa raspunda frumos de bine. daca nu la fel de bine!

| Divy a răspuns:

Din păcate știu despre ce e vorba, înțeleg că e greu să trăiești doar cu mama ta dar tu vrei să-i calci pe urme confused că nu ești prea departe.

Nu judec omul ci fapta, în loc să te compari cu cei mai răi ca tine de ce nu te compari cu cei mai buni thinking A da pentru că cine te dorește te acceptă așa cum ești, dar mare supriză dacă te va dori mereu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am făcut astazi dimineață test

| MorenytaShuttUp a răspuns:

Cel mai bine fa un test de sarcina ca sa fii sigura. Dar daca zici ca ai avut grija inseamna ca nu esti insarcinata. Acum dupa ce ai facut avort e posibil sa ti se deregleze menstruatia. Sau mai poate fi si faptul ca ai racit (si eu cand raceam nu-mi venea cate 2 luni).

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru MorenytaShuttUp):

O sa fac un test zilele astea daca tot nu imi vine C.M

| MorenytaShuttUp a răspuns (pentru Elysaelaa2393):

Daca nu iti vine te duci la medic neaparat.

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Am facut astazi dimineata test de sarcina si a iesit negativ! ce poate fi de nu imi vine ciclul?

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Mi-a venit C.M! multumesc mult pentru tot