| Sfefanutz a întrebat:

Daca am facut dragoste cu prietena mea cand avea ciclul si nu mi-am dat drumul in ea exista vreo posibilitate sa ramana? Mentionez ca luna trecuta i-a venit ciclul normal.

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Din pacate exista o sansa - ceva mai scazuta ce-i drept - de a ramane insarcinata, intrucat sperma poate rezista in sistemul reproducator pana la 3 zile. Daca menstruatia dureaza un pic mai mult timp, iar ovulatia intervine ceva mai devreme in ciclul menstrual, s-ar putea sa ai o surpriza neplacuta

| Silviu591 a răspuns:

Nu..totusi nu e igienic sa o faceti in timpul menstruatiei.

| drhotzu a răspuns:

Atat timp cat nu folositi metode contraceptive mereu o sa existe o "posibilitate" si daca este 1 la 10.000 nu vrei tu sa fii norocosul 10.000winking
asta in primul rand!
in al-2-lea rand: eu inteleg ca atunci cand sunt la menstruatie fetele sunt un pic mai "incinse" datorita hormonilor care o iau razna prin corpul lor,
dar! nu mai faceti fratilor sex cand e la menstruatie, nu este sanatos/igienic si nici prea frumos...