| ghhhshs9008 a întrebat:

Dacă am făcut petting cu prietenul meu și am avut ambii pantalonii pe noi, nu pot fii însărcinată, nu? El spune că nici nu și-a dat drumul, și chiar dacă și-ar fi dat, sperma sau lichidul acela nu trece prin haine, după cum știam (4 straturi de haine *pantalonii și chiloții*) dar acum nu stiu.
Atunci când am făcut asta eu m-am udat și mi-a venit și menstruația (a durat 6 zile, nu mai am de joi seara) ideea e că încă mă doare burta jos și stomacul și de aia îmi e cam frica, unii îmi spun că ar fi vorba de o răceală pentru că am umblat cu teniși și de fiecare data când veneam acasă aveam picioarele înghețate, și cred ca am și gastrita. Sunt cam speriată și nu stiu ce sa cred, mă puteți ajuta cu un sfat? Este vorba de o sarcina sau ceva de genul? Va rog. E important. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa de tine nici daca ti-ai dori sa ramai insarcinata nu s-ar putea intampla dintr-un motiv foarte simplu si anume; in ultima saptamana a ciclului menstrual adica in cele 9-10 zilele de dinainte de MENSTRUATIE formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA chiar daca sperma este ejaculata in mod intentionat in vagin. In concluzie tine minte ca iti va fi de folos in viata si anume ca IN ULTIMELE 9-10 zile din oricare tip de CICLU MENSTRUAL este stabilit atat stiintific cat si medical ca este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina chiar daca in vagin ajunge sperma indiferent prin ce mod/pe ce cale. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vaginul tau nu o sa ramai niciodata insarcinata, frumusico.

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

Nu poți rămâne poți rămâne însărcinată decât dacă își bagă penisul in vaginul tau si își dă drumul direct acolo!