| ghhhshs9008 a întrebat:

Deci acum două săptămâni și ceva (pe 1 ianuarie) am făcut petting cu prietenul meu, și ambii am avut hainele pe noi, el mi-a zis că nu și-a dat drumul, dar acum nu știu ce să zic, eu m-am udat, și în ziua aia fix atunci mi-a venit și ciclu, și a durat 6 zile, după ce mi-a trecut încă mă durea partea de jos așa că am fost la doctor, mi-a zis că am infecție urinară și am luat tratament, in timpul tratamentului mi-a curs o chestie alba, care cred că e mucus cervical, și cred că mai îmi curge puțin. Au început să mă doară sânii. și îmi e frică de o sarcina, dar cum am zis, am făcut petting cu pantalonii pe noi. dar încă sunt speriata. Mă puteți ajuta cu un sfat sau orice? Va roogg

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te gandesti in mod logic si obiectiv, fiindca ar trebui sa-ti dai seama ca in urma unui petting (cu hainele pe voi?) de natura celei prezentate, este imposibil sa se poata produce o sarcina chiar si in cazul in care joaca s-ar fi petrecut in perioada fertila a ciclului tau menstrual. De asemenea pentru linistea ta trebuie sa stii/cunosti urmatoarele informatii fiindca iti vor fi de folos cel putin dupa ce iti vei incepe viata sexuala si anume ca; in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, (zilele de dinaintea menstruatiei) formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sperma ajunge in vagin de fiecare data in aceasta perioada complet nefertila. Menstruatia care a urmat fiind lunga ca numar de zile si probabil similara cu modul de desfasurare a menstruatiilor anterioare, a reprezentat GARANTIA ca in uterul tau nu s-a instalat o sarcina si din acest motiv s-a eliminat prin menstra, fostul ENDOMETRU, imbatranit, degenerat si devenit inutil in organism. In noul ciclu menstrual inceput in data de 1 ianuarie, dupa trecerea a circa 9-10 zile, colul uterin incepe sa produca mucusul cervical care se produce in decursul celor 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE. In cazul tau cel mai probabil acest proces a avut loc intre 11-16(17) ianuarie. Producerea mucusului cervical se opreste dupa trecerea a 2-3 zile de la momentul producerii OVULULUI care probabil s-a intamplat in data de 15(16) ianuarie. In cazul vostru este IMPOSIBIL sa existe o sarcina, bineinteles cu conditia de a NU fi intretinut contacte sexuale neprotejate in perioada fertila situata intre 11-16 ianuarie. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nupoti fi gravida.