| iphone3g16gbH a întrebat:

Daca am facut sex protejat, iar la sfarsit aveam penisul in vaginul ei si am ejaculat cu toate ca am avut prezervativ exista vreo posibilitate sa se fi scurs ceva? De mentionat ca maxim 10 secunde am mai tinut penisul in vaginul ei dupa l-am scos si m-am dus la baie.

Răspuns Câştigător
| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Frate dacă nu curge, nu are nicio gaură, deci stai liniştit, că n-ai să fii tată.
Foloseşte metodele anticoncepţionale corect şi de calitate şi nu vei avea probleme neprevăzute şi neplăcute.
Baftă.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu era spart prezervativul atunci nu iti face probleme ca e ok

| Ea12345 a răspuns:

Atata timp cat prezerativul nu era expirat, nu s-a rupt, a fost pus corect(fara aer in capat), scos corect(fara sa se scurga) SI verificat daca curge(punandu-se apa in el la final), riscul unei sarcini este foaaarte mic.
Nu te mai gandii la asemenea situatii, cel mai probabil nu este insarcinata.

Multa bafta!

| doc69 a răspuns:

Daca ai pus prezervativul corect nu are ce sa se intample. daca ti-a alunecat insa cand ai scos-o nu se stie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio metoda de contraceptie nu e 100% sigura, dar daca ai folosit cum trebuie prezervativul si nu s a rupt atunci sansele sunt de 99% sa isi fi facu treaba asa cum trebuie

| Iulian03 a răspuns:

Daca ai folosit prezervativul corect NU.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă prezervativul nu era rupt, atunci NU este nici o problemă!

Pe viitor, să-l verifici după actul sexual!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin „umflare" uşoară, ca la un balon ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Să folosiţi prezervativ cu spermicid - chiar dacă se rupe, NU trebuie să disperi, deoarece este lubrefiat/tratat cu o substanţă spermicidă ( cu rol de distrugere a spermatozoizilor ) care va distruge eventualii spermatozoizi care ajung în vagin!

Sau să foloseşti un prezervativ simplu marca DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe ( sunt puţin mai groase ) + un lubrifiant spermicid - acţiunea contraceptivă este aceeaşi ( deci ai DUBLĂ "protecţie" )!

| Elly7890 a răspuns:

Daca prezervativul era in termen si nu s-a rupt totul e ok.de 2 ani de zile in cazul meu nu s-a rupt niciun prezervativ vreodata! dar de ce nu foloseste contraceptive orale recomandate de medic? si asa toata lumea e linistita!

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Şi cât erai la baie era aşa de greu să te uiţi dacă se scurgea din el? Dacă are gaură?
Mă jur că sunteţi prea naivi, ca să nu zic altceva...

| iphone3g16gbH explică (pentru YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman):

Nu m-am uitat daca era rupt, pentru ca ma grabeam, dar l-am lasat vreo 2 minute pe chiuveta, si nu curgea nimic din el! La baie m-am dus doar sa il dau jos

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns (pentru iphone3g16gbH):

Frate dacă nu curge, nu are nicio gaură, deci stai liniştit, că n-ai să fii tată.
Foloseşte metodele anticoncepţionale corect şi de calitate şi nu vei avea probleme neprevăzute şi neplăcute.
Baftă.