| Roberrt21 a întrebat:

Dacă am facut sex protejat si s-a spart prezervativul in timp ce făceam poate rămâne însărcinata?
Nu am ejaculat deloc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si daca contactul sexual este intretinut in zilele perioadei fertile a ciclului menstrual si barbatul este capabil sa-si retina, coordoneze si controleze perfect ejaculare, incat sa nu ajunga sperma in vagin, in acel caz formarea sarcinii devine cu totul IMPOSIBILA. Pentru ase naste o sarcina este absolut obligatoriu sa existe cele 2 ''ingrediente'' obligatorii si anume un OVUL care sa fie inca VIABIL, care poate exista DOAR in ziua ovulatiei si un SPERMATOZOID care poate sa provina NUMAI din sperma. In concluzie in cazul prezentat posibilitatea de formare a sarcinii se poate exclude in proportie de peste 99%. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred, eventual lichid preejeculator daca a fost dar aia daca era si ea in perioada fertila si nici atunci nu e 100% sigur. In principiu n-ar trebui sa aveti nicio grija.

| Goete a răspuns:

Te asigur ca barbatul vu care ai facut sex nunpoate ramane INSARCINAT

| GeneviveJ a răspuns:

Sansele sunt cam mici parerea mea, lumea se sperie tare dar in realitatea nu e asa usor sa faci un copil. Trebuie sa iei in calcul si faptul ca poate ai ejaculat inainte si poate nu ti ai dat seama sau ca lichidul lubrefiant al tau continea spermatozoizi. In principat nu se ramane insarcinata daca s-a spart nenorocitul ala de prezervativ, si tu nu ejaculasei. Daca sunteti tare nelinistiti poate lua pastila de a doua zi, e decizia ei. Dar eu cred ca ar fi o cheltuiala in plus aiurea.