| anonim_4396 a întrebat:

Daca am fost virgina este normal sa sangerez si la primul si la al doilea contact sexual?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este absolut normal dacă nu ai lăsat timp să se cicatrizeze rana.
Mare grijă la igienă şi metode contraceptive.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Da, este normal.Himenul, poate avea diferite forme.si ' consistente '. Dupa doua 3 rapoarte se opreste sangerarea. Daca nu, la doctor. Oricum, placere nu este de prima data, e mai multa durere.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Depinde de himen. Acesta este un tesut elastic si subtire, care acopera partial sau in totalitate intrarea in vagin. Forma, marimea si grosimea himenului difera de la o femeie la alta. Din acest motiv si nu numai, modul in care este perceput primul contact sexual poate fi diferit de la caz la caz.
Acelasi lucru este valabil si in ceea ce priveste sangerarea datorata rupturii himenului. Aceasta poate varia cantitativ si ca durata, in functie de caracteristicile himenului si de gradul de rupere al acestuia dupa contact.
Oricum, un examen ginecologic preventiv este recomandat, odata inceputa viata sexuala, pentru a evalua starea organelor genitale externe si interne.

| valThina a răspuns:

Dda se poate sa sangerezi si la primul si la al 2 lea, pentru ca himenul nu a fost rupt din prima

| SnicK a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=RsW0BGGvAAA
GANDESTE-TE la viata ta.

| mariaw a răspuns:

Da e posibil, nu-i nimic anormal

| brunetteee a răspuns:

Da este ceva normal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi dau seama ca nu esti casatorita?
pacat ca ti-ai pierdut virginitatea. sotul tau nu va fi bucuros de asta. e asa de naspa sa arunci ceva asa de pretios pe apa unei relatii trecatoare doar pentru ca baiatul ti-a zis ca atunci il iubesti daca il lasi sa faca sex cu tine.
asta e textul de baza pentru baieti pentru a profita de voi. oricum, daca tot s-a intamplat, asta e. Mai ai sanse sa iti revi si sa nu devi acum si tarfa de durata a tipului. lasa-l sa te ceara in casatorie daca ii place de tine si nu doar ii place sa faca sex cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai deci si eu am facut sex cu prietenu meu si mi-a curs doar 2 3 pikaturi de sange da m-a durut groaznik...in fine nu toate fetele st la fel st fete care n-au deloc himen...si atunci ce asta inseamna ca au fost panarame? nu.virgina poti sa te consideri si phsihic nu vizic. da fetele care au facut sex oral sau anal ce sa mai zici de elelaughing

| dyabred a răspuns:

Depinde de himen elastic sau inelasticwinking