| username23 a întrebat:

Daca am inceput viata sexuala prea devreme si am dureri insuportabile in timpul actului(presupun ca din cauza ca nu sunt dezvoltate organele genitale complt), cu timpul, cind voi creste si ma voi dezvolta complet, durerile se vor diminua? Raspunsuri fara insulte plz! promit funda!

Răspuns Câştigător
| s3xy0girl20 a răspuns:

Da se vor diminua dar daca ai sub 15-16 eu zic sa mai astepti panala varsta asta ca e prea devreme si nu-i bine

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, nu. Fiindca vor aparea leziuni care se vor cicatriza, in plus va trebuie sa iti tot faci investigatii invazive (colposcopie, biopsie) si posibil interventii chirurgicale care vor accemtua si mai mult problemele. E de asteptat ca lucrurile sa evolueze inspre mai rau, nu inspre mai bine, fiindca sechelele sunt definitive. Cu ajutorul unui ginecolog foarte bun, vei putea, insa, amana cat mai mult si chiar de tot leziunile potential fatale. Restul nu are atat de multa importanta.

| username23 explică:

Am 15.

| Blondamea a răspuns:

Da asa este uneri adica in cele mai multe cazuri varsta e de vina

| noneee a răspuns:

Dragutza...la varsta ta mai bine te-ai gandi l scoala decat sa-ti faci rau singura...

| Oti a răspuns:

Mdaa.pai prea dervreme inseamna ce varsta?
10 ani?
11?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga cine te-a pus? voi nu ganditi cand faceti pasul acesta, daca auziti ca una s-a f**** gata "hop si eu" fara sa va ganditi la consecinte.