| mada88 a întrebat:

Daca am intrerupt tratamentul cu anticonceptionale, dupa cat timp sa ma astept sa-mi apara ciclul? cu cat timp se deregleaza?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se poate sti. Sangerarea poate incepe a doua zi sau peste doua luni, poate sa dureze doua zile sau doua saptamani, normalizarea ciclului poate sa apara din luna imediat urmatoare sau peste un an. Mergi la ginecologul care ti-a recomandat pastilele (sau la altul) si vei afla mai multe detalii.

| bubu_7778 a răspuns:

Asta depinde de organism...Depinde si cat de dereglat era ciclul inainte sa iei pastile.Eu cand am facut pauza de anticonceptionale mi-a intarzia cam o saptamana..insa am auzit cazuri in care le intarzie si luni

| gabimaris a răspuns:

Mada, du-te la medic, nu te juca cu "amanuntele" acestea! exista pacienti si nu tratamente!

| miry a răspuns:

Du-te si intreaba medicul care tia prescris tratamentul, fiecare organism reactioneaza in alt mod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Asta depinde de organismul fiercarei femei. la modul cum raspunde la tratament si la modul cum isi revine dupa tratament...Cunosc femei care au facut tratament cu anticonceptionale, dupa care de atunci au avut ciclu dereglat... Acum depinde si de cum raspunde organismul tau la efectele acestui tratament... Iti sugerez sa te uiti pe site-ul meu: www.sanatatesibunastare.ro, la PRODUSE, categoria Alternative din ierburi. Ai sa gasesti acolo produsul Feminine Herbal Complex. Citeste despre el si daca il vrei scrie-mi la adresa de la contact.
Daniela