| anonim_4396 a întrebat:

Sexul deregleaza ciclul menstrual?

[daca da, pentru reglare se ia anticonceptionalethinking ]
Funda pentru ce mai serios raspuns, si cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Roo a răspuns:

Depinde de organism. oricum nu doar sexul sau o posibila sarcina pot deregla menstruatia ci si stresul, alimentatia, o raceala etc... in general anticonceptionalele se prescriu pentru a evita sarcinile nedorite si reglarea ciclului menstrual. dar daca vrei ca menstruatia sa-ti vina la o data fixa si sa te si protejezi in acelasi timp, poti opta pentru anticonceptionale. iar daca ele sunt prescrise de un medic in urma unor analize nu cred ca o sa-ti faca rau cu cv(sa te ingrasi sau alte chestii)

| Lifeno4 a răspuns (pentru Roo):

Cum posibilia sarcina?:O daca baiatul se protejeaza...

| Roo a răspuns (pentru Lifeno4):

In cazul in care nu se protejeaza :d multumesc pentru fundawinking

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul, daca este facut la o varsta normala (peste 17 ani si jumatate) si nu e viol, nu deregleaza ciclul menstrual. Anticonceptionalele sunt recomandate de ginecolog daca este nevoie, de obicei dupa consultatie plus ceva analize.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are treabă una cu alta, ce știi tu este un mit fals.
Pentru reglarea menstrei bea ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural. Lasă pilulele care sunt bombe hormonale sintetice! Folosește prezervativul.
Pa, pa.

| XxY_5456 a răspuns:

Scuze, nu am formulat bine, eu zic ca mai bine sa termini de crescut.si de abia dupa aia sa te preocupe sex-ul.

| Lore14785 a răspuns:

Sexu neprotejat deregleaza ciclul menstrual din cauza stresului ca ai putea ramane gravida. Anticonceptionalele sunt prescrise nu mai de medicul ginecolog ca sa nu ramai gravida daca ai contacte sexuale neprotejate, DAR CREDE-MA nu este bine sa le iei, deoarece nu au un efect bun asupra organismului. menstruatia difera de la persoana la persoana si sexul, nu prea are de-a face cu asta happy Intrebare cati ani ai?

| Lifeno4 a răspuns (pentru Lore14785):

Scuze, nu am formulat bine, nu ma refeream la sexul neprotejat. ma refeream atunci cand se protejeaza baiatul, fetei i se poate deregla ciclul?

| Lifeno4 a răspuns (pentru Lore14785):

Scz nu am formulat bine, ma refeream atunci cand baiatul se protejeaza, fetei i se deregleaza ciclul? are vreo legatura?

| Lore14785 a răspuns:

Domnisoara este acelasi lucru chit ca te protejezi sau nu! Nu tot penis se numeste?laughing

| Lore14785 a răspuns:

Totusi cati ani ai?

| Lifeno4 a răspuns (pentru Lore14785):

Da de ce intrebi? :-s thinking

| Lore14785 a răspuns (pentru Lifeno4):

Pentru ca habar nu ai despre anticonceptionale, deci...

| Lifeno4 a răspuns (pentru Lore14785):

Fii mai explicita te rog. :d Ce anume ar trebui sa stiu despre anticonceptionale? si ce legatura are varsta cu astathinking[stiu, ca o prietena ia si ea dar nu neaparat pentru. a nu ramane gravida, mi a zis ca i a recomandat endocrinologul, pentru. ca si ea are probleme cu ovarele ca si mine, si avea ciclu neregulat]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sexul nu deregleaza nimic cine ti-a spus asta / doar daca ramai gravida / medicamentele au un rol negativ asupra organismului asta e dovedit poti sa ai probleme mai tarziu sa faci copii consulta un ginecolog

| DJOLBYX a răspuns:

Nu doar atunci se deregleza ciclul menstrual daca faci un avort