| Roberrt21 a întrebat:

Daca am introdus penisul după ce am ejaculat poate rămâne însărcinată? Nu e in perioada fertilă

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Sarcina ia nastere dintr-un OVUL VIABIL care a fost fecundat de catre SPERMATOZOID.
2,) OVULUL VIABIL poate sa existe NUMAI /DOAR in singura zi situata la sfarsitul PERIOADEI FERTILE
In consecinta, in urma actelor sexuale care sunt intretinute in zilele care nu fac parte din perioada fertila a ciclului menstrual, chiar si daca ajunge sperma in vagin, fiindca nu poate exista un ovul viabil, nu se poate forma sarcina. Multa sanatate!

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Gen stiu ca perioada fertilă ii incepe in 22 luna asta, si noi suntem in 28 e posibil?

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu este in perioada fertila nu poate sa ramana gravida.

| Andreeush a răspuns:

Daca nu e in perioada fertila nu are cum.