| pufuletzandreea a întrebat:

Daca am luat Contraceptia de urgenta (pilula de a doua zi) desi prietenul meu mi-a zis ca nu e nevoie se poate intampla ceva ...am luat pastila sa fiu eu mai sigura k nu se intampla nimic

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Nu se intampla nimic,insa nu abuza asa de ea, s-ar putea ca odata sa ai nevoie de ea si sa nu poti sa o mai iei!
ai grija cu pilula, nu e bine sa o iei de mai mult de doua ori pe anwinking

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O femeie inteligenta ia pastila de a doua zi CEL MULT o data in viata!
N-o confunda cu o bomboana,efectele pe care le provoaca in organismul tau sunt de lunga durata,e o bomba hormonala!
Nu mori din ea,ca sa stii,dar nu poti s-o iei fara prescriptie si supraveghere medicala!
Insarcinata nu esti,daca de asta ti-a fost frica,are efect.
Protejati-va, sexul nu e numai placere, e si responsabilitate!

| trifescugabriela a răspuns:

Stai calma, nu se intampla nimic!

| JustValeria a răspuns:

Ca sa fii si mai sigura...nu se intampla nimic! happy