| ICanLoveYou a întrebat:

Daca am o infectie urinara pot intretine relatii intime?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles folosind un prezervativ.

5 răspunsuri:
| ICanLoveYou explică:

Da, dar infectia nu este tratata inca, adica daca intretin relatii intime protejate nu se agraveaza infectia nu?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi, dar NU este indicat!
Infecţia se poate agrava :(

În cazul în care este vorba de o răceală abdominală sau o infecţie urinară ( chiar cistită ), TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare ( sumarul de urină/urocultura, preferabil cu antibiogramă ), eventual, chiar o Trimitere la ecografie sau la medicul urolog!

Abia după ce ai CONFIRMAREA diagnosticului şi după ce se vede la antibiogramă ce antibiotic este mai eficient în cazul unei eventuale infecţii, vei primi tratamentul ADECVAT!

Dacă foloseşti diverse produse ( fără prescripţie medicală şi ) FĂRĂ a şti dacă sunt eficiente sau nu ( în cazul afecţiunii tale ), te vei alege cu o AGRAVARE a acestei infecţii şi afectarea tractului urinar superior!

Vezi detalii despre cistită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Croampa a răspuns:

Da, dar numai cu prezertativ!