| NameInUse a întrebat:

Putem intretine relatii intime cu persoane care nu ne atrag fizic?

24 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este un proverb vechi:
"Noaptea toate vacile sunt negre"

Efectul vizual este subiectiv.
Deseori relatiile sunt proaste si in perechi atrase fizic, dar mai des exista perechi care nu arata ca "supermodele" dar sunt compatibile in cuplu (sufleteste, sexual etc).

| RAY a răspuns:

Pot intretine relati intime desigur ca pot, dar nu vor simti atractie sexuala unul fata de altul, personalitatea, inteligenta, statul social nu vor face atractie sexuala indiferent de sex

| Violleta2022 a răspuns:

Da, prostituatele fac asta frecvent si o fac pentru ca le aduce bani buni.

| T0T a răspuns:

De ce nu ai putea dacă nu ești handicapat/handicapată? Cred că mă obișnuisem cu întrebările cretine de pe aici înainte. Acum când am reintrat... Face Palm. Și la știință mă? Ce credibilitate îi mai dați site-ului?

| minrest a răspuns:

Ca barbati, putem, chiar foarte usor. Dar de ce sa o facem?

| mentholinks a răspuns:

Nu, pentru ca nu va dau eu voie.

| xerxes1 a răspuns:

Pana nu incerci nu ai de unde sa stii.

| NameInUse explică (pentru xerxes1):

Eu nu pot sa pun nici mana pe el, doar ma gandeam la ceva...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vezi, poți?
Conteaza sufletul, nu aspectul big grin

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fals, cel putin in privinta sexului.
Daca cineva nu te poate excita prin tensiune sexuala cu ajutorul fizicului, experienta nu va fi una buna. Este ceva scris in ADN-ul nostru, deci fie ca vrei, fie ca nu - e cat se poate de adevarat si normal ca suntem atrasi de persoane "frumoase".

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Helen glumeste, de curiozitate am sunat-o pe whatsapp sa-i vad reactia a spus nu ma asteptam sa arati asa, serios pai parca sufletul conteaza acum numai vrei sa ne cunoastem a, nu ai ce face sunt fete minore, copile de 13, 14 ani inchise in casa care nu cunosc viata, normal ca te degusta o persoana care nu te atrage fizic, imi amintesc incercarea mea cu una mai in varsta degeaba ca n-am putut m-am dus acasa si am bagat un film pentru adulti

| JustStitch a răspuns (pentru anonim_4396):

În sfârşit, am dat de cineva care este de aceeasi parere ca si mine. Bine zici ceea ce zici, sufletul este cel care conteaza, aspectul fizic este doar trecator

| RAY a răspuns (pentru JustStitch):

Este pe naiba trecator, uratenia nu-i trecatoare e mereu vizibila si mereu va fi, un om frumos poate fi acum si cu operati si la batranete, unu urat e urat toata viata lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti intretine relatii intime si cu alte fiinte decat cele umane, iar acolo nu cred ca e vorba de atractie fizica.

Poti intretine relatii intime si cu un pantof daca vrei.

Poti intretine relatii intime cu orice/oricine. Cine te opreste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este voie.

| DorelExpertu a răspuns:

Depinde.
Daca esti fata, da.
Daca esti baiat, e mai greu, ca e posibil sa nu se scoale ciocanul.

| RandyMarsh a răspuns:

Desigur ca putem.Intrebarea este daca ne va face placere.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Da, daca te atrag psihic, sa zic asa, iar fizic nu sunt chiar in asemenea hal de iti vine sa vomiti

| AnoAnonima0 a răspuns:

Doar daca persoana respectiva are bani.

| Ciubotele a răspuns:

Da

| NameInUse explică (pentru Ciubotele):

Te referi si tu la prostituate, banuiesc thinking

| SeSeBawss a răspuns:

Da ba iaon swla