| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un penis cu grosimea de 16, 5 si lungimea de 15, ce tip de prezervativ mi-ar trebui?
Cat mai serios posibil.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai masoara odata grosimea, dar de data asta cu un centimetru de croitorie, strans direct peste penis (fara foi).

| Mayhem666 a răspuns:

Poate 16,5 milimetri, ca sigur aia nu-s centimetri.

| Matei121 a răspuns (pentru Mayhem666):

Deci am luat o foaie de hartie si am infasurat o in jurul penisului si dupa am masurat o cu ruleta si a iesit 16, 5 cm

| Matei121 a răspuns (pentru Matei121):

Tine cont ca am luat din cea mai groasa parte a lui

| Mayhem666 a răspuns (pentru Matei121):

Clar nu ai masurat bine. Tu realizezi cat inseamna 16.5 cm circumferinta, nu?

| relian a răspuns (pentru Matei121):

Aia nu-i grosimea, aia este circumferinta, adica lungimea cercului laughing la scoala ai fost?
Cand spui grosime te referi la diametru asa matematic vorbind, deci trebuie sa masori asa cum masori o teava, deci diametru nu de jur imprejur.
Dar acu ca ai aflat circumferinta, poti afa si ce diametru are scula ta laughing

Asa ca faci ceva de genul 16.5 : 3.14 adica numamrul ala pi, daca ai auzit de el = 5.2 cm,atat are diametru scula ta,adica grosimea cum zici tu.
Daca cautai si pe netu asta,tot gaseai,cei aia grosime,cei aia lungimea cercului etc.
Pune mana si lasa sculele laughing nu mai masura scula,lasa pe o femeie sa tio masoare, tu pune mana si mai fa si ceva util cu netu asta, nu doara Facebook si masurat de scule laughing
Netu asta doara pentru atat lucru il platesti? Doare sa vii sa ne spui ce grosime are scula ta laughing

Asa de vii pe aici sa spui ca scula ta e groasa cat un copac laughing te crede cine? Pai fug toate de tine de ai avea o scula de grosimea aia. Daca tot ai masurat cu rigla tu nu realizezi cat ar fi os cula de diametru ala?laughing Ia o sfoara de lungimea aia 16 cm pune un deget pe un capat, iar cu capatul alantu roteste, daca tii si un creion pe degetu care rotesti vei avea o vedere la cum ar arata o scula de grosimea ce spui tu de 16.5 cm.
Apoi o sa iti d ai seama,asta daca poti, care femeie ar putea face ceva cu acea scula, ori ce barbat ar avea asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel standard... găsești la orice magazin sau supermarket, farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grosimea de 16? Pe bune? Zii zău cu limba scoasă și te cred. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citește comentariile de aici

https://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/care-e-diametrul-normal-al-penisului/

| Marius2001Pop a răspuns:

Cele de la durex sunt universale sa zic asa. Nu am vazut sa fie pe marimi. Stiu ca lungimea maxima e de 20cm, iar de grosime nu stiu. Pentru ce dimensiuni zici ca ai tu, orice prezervativ. Eu as recomanda durex pentru ca mi se par comode laughing