| roxana_9288 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti, ce ati alege, iubire sau prietenie? cu argumente pls.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubirea pentru mine e o prietenie ce a invatat sa zboare. As alege oricand iubirea. Asta considerand ca am langa mine un partener ideal.

| Narfundo a răspuns:

Aleg iubire. Iubire=sex, de prietenii sunt satul.

| irina20 a răspuns:

Eu am fost pusa in situatia asta, era prietena mea de 7 ani dar am renuntat pentru iubitul meu.Sunt zile cand ma gandesc ca a fost cea mai proasta decizie luata vreodata...

| VodkaCoca a răspuns:

Pai depinde in ce sens te referi, daca te referi in sensu sa am un prieten bun si sa fie sa'mi zica ca el simte ceva pentru mine m-as gandi bine pentru ca se poate sa stric o prietenie, iar daca te referi sa am un iubit si prieteni mei cei mai buni sa fie contrari la relatia mea, as incerca sa ii impac pe toti, si prieteni sunt importanti, dar depinde si de relatie cat e de serioasa, ca pana la urma urmei ma marit cu un iubit nu cu prieteni mei, dar e si adevarat ca prieteni bun nu se gasesc la orice colt, deci as analiza bine daca se merita sa renunt la relatie pentru prieteni mei. tongue

| Puf a răspuns:

Depinde de situatie. De exemplu daca mi-ar placea de un tip, adica sa il iubesc, iar acesta sa nu poata simtii nimic pentru mine, decat o simpla prietenie, as prefera sa pierd dragostea lui in schimbul unei prietenii frumoase. MAi bine asa pentru ca asa il pot avea alaturide mine chiar daca nu imi este iubit. Daca ne cunoastem mai bine poate va ajunge sa am iubeasca, sunt putine sanse insa important e ca sunt acele sanse. Daca tipul ma iubeste, eu il iubesc normal ca as alege iubirea, ar trebui sa fiu prea oarba sa ii propun sa fim doar prieteni cand de fapt eu il iubesc. Uneori prieteniile au mai mult de castigat decat iubirile. Cand te desparti de un baiat e mai greu sa ramaneti prieteni, mai ales daca chiar va`ti iubit deoarece ranile raman acolo undeva, dar cand respectivul tie doar prieten mereu va ramane loc de un salut. Cum spuneam, depinde de situatie, parerea mea!:d

| Orannginna a răspuns:

Iubire. Personal, de chestia care se numeste astazi "prietenie" sunt satula pana peste cap. Daca iubesc, am langa mine si un prieten. happy

| liveincolors a răspuns:

Cel mai bine e sa nu fi nevoit sa alegi.
Depinde cat de puternica e iubirea, cat de adevarata este prietenia, sunt multe criterii dupa care as face o astfel de alegere.

| Kidd ♡ a răspuns:

Iubire! love struck De ce?! Pentru ca in ziua de azi nu mai exista prietenii adevarate.Toti te vorbesc pe la spate, pana si cei mai buni prieteni, cei pe care ii credeai ca o familie.Este adevarat ca fara prieteni este grew, dar din moment ce ai un iiubit care te iubeste si care te intelege, prietenii falsi nu mai au ce cauta prin zona.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Iubire ca prietenului meu ii zic totoh go on
am destule prietene dar nu stiu atat de multe cat stie prietenul meu, macar el stiu ca nu se apuca sa zica la x y z, in schimb unii ''prieteni'' zic;-j

| lavynika a răspuns:

Sincer nu inteleg de ce ai vrea sa alegi intre acestea doua? Alegeo pe cea care nu ti-a cerut sa alegi deoarece ea tine la tine cu adevarat.succeslove struck

| russiangirl_2817 a răspuns:

Pai ambele au atuurile ei : iubirea e mai intensa, dar prietenia e de durata... nu stiu ce as alege

| pithicot a răspuns:

Sincer nu stiu daca as putea alege, pentru ca dupa parerea mea ambele sunt f importante in viata unei persoane.