| Enigmă a întrebat:

Buna`... Daca ati fi pusi sa alegeti intre dragoste si prietenie, ce ati alege? De ce?

Răspuns Câştigător
| 3ntzz a răspuns:

Categoric o prietenie!
Si presupun ca ai pus intrebarea asta poate pentru ca ai un iubit/a care vrea sa dezlegi prietenia ta cu cel/cea mai bun/a prieten/a a ta.
Dar oricum...mai bine alegi prietenia pentru ca daca ai alege iubirea ea sa-r duce ca vantul si nu vei mai putea avea parte de ea pe cand prietenia ramane mereu.

11 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Prietenie. dar adevarata.

| MeMyseIf a răspuns:

Hmmm.asi alege prieteniahappy, fiindca aceasta imi permite sa-mi cunosc personalitatea intr-un mod mult mai deschis si mai interesant.Pe cind dragostea de multe ori, te face in general sa uiti de persoana ta. Mie asta nu-mi prea place(asa doar o perioada as putea). datorita prieteniei, eu personal, incep automat sa ma schimb, adica anume spre ceea ce iubesq eu mai mult...
iata asa, asta daca as fi pusa sa aleg, dar in general e nevoie de amindoua aproape in acelasi timplaughing

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Prietenie
daca alegi dragoste nu e infinita dar prietenia ramane laughing cred

| paul1234 a răspuns:

Si dragostea si prietenia le as combina happy

| Nutzlos a răspuns:

Pe moment as alege dragostea, pentru ca de obicei cand suntem indragostiti facem tot felul de chestii tampite dar cred ca o prietenie e mult mai importanta, ca in majoritatea cazurilor, o relatie dupa ceva timp se raceste dar prietenia dureaza [mai sunt si cazuri in care nu e asa]. Parerea meahee hee. Deci daca pe moment as alege dragostea presupun ca peste ceva timp imi va parea rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia 100% e de nepretuit dragostea acum o simti maine nu dar o adevarata prietenie e o mare baza in viata de zi cu zi... sau fa i dragostei cunostinta cu prietenia poate mere. intelegi ce vreau sa zic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia pentru ca prin dragoste te alegi doar cu o persoana, pe cand la prietenie aduni mai multe persoane. happy sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, deci...
Am un prieten pe care il cunosc de vreo 2 luni, si el ma place, eu il ador:X. Insa, el zice ca vrea sa fim doar prieteni pentru ca stie ca ne vom certa si nu vom mai fi prieteni dupa despartire. Faza e ca m-a cam ranit in felul asta, adica eu imi doresc sa stau tot timpul cu el. Insa.straight face Deci eu as alege dragostea, sincer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca prietenia. In relatia de prietenie vezi persoana de langa tine cu bune si cu rele, cu defecte si calitati. In schimb, in iubire vezi persoana de langa tine prin niste ochelari care o face perfecta, cea mai frumoasa. Si dupa ce pici de pe "norisorul" in care te-ai urcat, o sa-ti dai seama odata cu "busitura" ca de fapt nu era totul chiar asa.

| System a răspuns:

Depinde de persoana care-ti propune...

| Numaieaecevrea a răspuns:

Sincer as alege dragostea
prietenii cateodata te pot trada
la fel e si cu dragostea dar macar cand iubesti esti fericit
e adevarat ca si cu un/ o prieten/a poti fi fericit/a dar cand ai iubit poti avea clipe de nepretuit si prietenii gasesti tot timpuwinking
daca este prieten adevart va intelege si iti va ramane alaturi
stii de ce iti zic asta pentru ca si eu am fost nevoita sa aleg intre iubit si prietena cea mai buna si l-am ales pe el si acum am 9 luni aproape si ea de ciuda ca l-am ales numai vb cu mine
asa ca ai griji la ce alegi