| Bestialalori a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre dragoste si bani ce ai alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Dragoste!
Deoarece am vazut cu ochii mei o persoana care avea tot ce si-a dorit(lucruri materiale)insa era singur, nu era nimeni care sa-l iubeasca deoarece devenise foarte rau(banii schimba omul) si nimeni nu-l ajuta, nici cand era tanar, nici cand era batran!
Eu orikand as renunta la bani pentru Dragoste Adevarata!

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Aştept varianta c)sexul

| elasexygagica a răspuns:

Dragostea nu tine de foame, insa banii da...

| Anca a răspuns:

Nu as putea alege. Dar daca ar fi sa iubesc f mult o persoana as renunta la bani pentru a fii cu el.

Banii nu aduc fericirea, dar o intretin.
Ideal ar fi sa le ai pe amandoua... happy

| Alisa a răspuns:

Am ales deja dragostea, pentru ca doar asa simt ca traiesc. Degeaba as avea bani daca nu as avea persoana iubita alaturi de mine, sufletul mi s-ar usca pe zi ce trece tot mai mult. Multi ma judeca ca am ales iubirea, mai ales propria mea familie, dar nu regret nimic.

Numai bine!

| thereforyou a răspuns:

Banii.cu bani poti sa iti iei si dragoste, nu aveti dreptate cei care spun ca banii nu aduc fericirea, chiar o aduc si lipsa lor aduc nefericirea. Daca ai dragoste si n-ai bani. poti sa mori de foame ca un visator.

| thereforyou a răspuns:

@gabriela trezeste-te la realitate. Cand o sa vedeti cat de greu se fac banii, mai ales aici in Romania, nu veti mai raspunde cu asa mare usurinta la intrebarea asta.

| wildthing a răspuns:

Am citit si eu ce s-a raspuns mai sus. E evident ca e plina tara, lumea, de pitipoance care se considera intelepte si pragmatice alegand banii in detrimentul dragostei. In consecinta, ele isi irosesc tineretea, "consumate" fiind de catre diversi basinosi libidinosi de 70 de ani. Fetelor, am grait: fie sa ajungeti pline de bani, dar sa nu aveti parte nici macar o data in viata voastra, de dragoste! Va doresc asta din tot sufletul!

| andrada a răspuns:

Bani

| Anemona a răspuns:

Greulaughing dar daca e o dragoste pura aleg clar dragostea fara sa ma gandesc! banii nu aduc fericirea daca nu ai persoana iubita langa tine :-

| Emma a răspuns:

Dragostea, clar!

Niciodata nu m-am gandit sa fiu pe interes
Adica, nu m-as putea sa ma casatoresc cu cineva, de exemplu, pentru bani pentru ca n-as fi fericita

Decat bogata si nefericita, mai bine saraca si langa persoana iubita :X

| GuessWho_8607 a răspuns:

Cand intrebi asta, ma gandesc ca te referi la plecatul intr-o alta tara sau oricum undeva mai departe. (parerea mea). Dar daca e asa, e o decizie foarte grea. Intr-adevar, banii nu aduc fericirea, dar nici dragostea nu tine de foame. Multi iti vor raspunde ca ar alege dragostea, dar 70% din ei au 14-15 ani. Ei inca nu s-au confruntat cu adevaratele probleme ale vietii...(nu vreau sa jignesc pe cineva). Sunt cazuri in care cu sacrificii, poti sa le alegi pe amandoua. salut

| Andreea_1440 a răspuns:

Pai dragostea pentru ca banii nu aduc fericirea ai daca ai dragoste banii ii poti face...banii nu aduc fericirea si nici nu o cumpara:*
asta cred eu

| yoanna11 a răspuns:

Clar dragoste.banii se duc dar dragostea ramane, si ce iei in mormant cu tine, ca banii nu ii iei sa ii cheltui pe lumea cealalta.ci amintirile big grin

| abc123_5207 a răspuns:

Sincer banii pentru. ca dragostea trece in timp si sfarsesti si fara bani si fara dragoste, succes happy

| Revelation a răspuns:

Sincer? Dupa ce am citit cateva carti, visul meu a fost sa merg in Westhee hee, dar bine, de ce zic "visul"... Si deci ideea e ca nu treci oceanul fara bani, ce sa fac sa construiesc o pluta? rolling on the floor Acum sincer decat o pitipoanca mai bine o iubita big grin parerea mea...
Ce naiba alegi banii da? o data si o data tot se termina. tongue

| Dya_2611 a răspuns:

Banii aduc dragostea, glumeam daca ai bani ai si dusmani si daca nu ai pe cineva langa tine sa te asculte, sa iti dea sfaturi, sa iti gateasca(in cazul baietilor)deci dragostea e mai importanta.

| shnel a răspuns:

Baniii... daca ai bani faci ce vrei in tara asta

| mada1 a răspuns:

Sincer. as alege banii ...sunt convins ca dragostea dispare daca nu ai 1 leu in buzunar...

| gabriela_2926 a răspuns:

Dragostea, pentru ca 1data ce ai pers iubita langa tine nu mai cont nik.Si sa stiti ca nu a murit nimeni de foame, dar din dragoste multi s.au omorat... Iubirrea e cel mai de pret dar din lume:X:X:X:X:X:Xlove struck

| Andreutzzyk a răspuns:

Bani

| andreeeeea a răspuns:

Eu banii.stiu ca multi o sa zica ca sunt nebuna.
dar eu tot timpul am vvisat la bani.
si pana nu ma vad distrusa din cauza lor nu o sa accept faptul ca banii nu aduc fericireahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu aleg dragostea.
Pentru ca o data ce ai bani atragi multe persoane care vor sa profite.
Asa ca mai bine dragoste, o dragoste curata :X.
Banii poti sa ii faci in timp, dar nimeni nu iti va oferi acea afectiune sincera decat persoana potrivita.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu am zis ca dragostea e mai importanta si este
dar fara bani nu merge pentru ca ai nevoie de ei
dragoste dragoste dar ai si alte nevoi

| Gigiultrafin a răspuns:

Banii. pentru că dacă îi ai poți cumpăra aproape orice.mai puțin dragostea cuiva laughing