| AllForOne a întrebat:

Ce a-ti alege intre bani si dragoste? De ce?

Răspuns Câştigător
| roxyflory a răspuns:

Cam greu....pai in primunl rand probabil sti vorba aia dragostea nu trece prin stomac dar mai e si bani nu aduc fericire o intrebare asa mica cu niste raspunsuri mari nu stiu ce sa zic probabil daca mi-am trait viata asa cum am vrut as alege dragostea dar daca am dus lipsa de bani as alege bani cu toti cred ca ati avut momente sa fiti falizi si sa va doriti un lucru senzatie naspa, dar mai e ceva cand te indragostesti nu mai ti cont ca e bogat sarac...asa ca eu una as alege dragostea mai mult decat bani nu vreau s-o fac pe sfanta de ce sa mint imi plac si bani dar mai bine dragosteahappy

12 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Daca ar fi adevarata as alege dragostea, pe care o astept de 2 ani...sad
daaa e de condamnat deoarece par de necrezut
daca ai parte de altcineva, atunci te comformezi doar la bani, desi nu ai lipsuri, nu ai nici fericirea aceea suprema

| Elysssa a răspuns:

E bine sa avem cate putin din fiecare!

| doc69 a răspuns:

Dragoste.e nepretuita si nu poti cumpara emotia asta cu bani, clar dragoste

| IMC90 a răspuns:

Luate individual :
- Banii iti pot aduce si dragoste si sanatate
- Sanatatea iti poate aduce dragoste, dar nu si bani
Dragostea nu-ti poate aduce nici sanatate si nici bani. Ba chiar ti el ia.
Alege tu

| Sociopat a răspuns:

Bani! Din doua motive.1:Nu vreau sa par un imbecil emo ca sa atrag fete si 2tongueentru ca in momentu asta muzica(born villain 2012)e o iubita mai buna si mai usor de intretinut

| MasK2 a răspuns:

As alege banii. De ce? De trefla.

| Neinteresantul a răspuns:

Daca m-ar pune o "vrajitoare" (adevarata, daca exista.) sa aleg intre multi bani si toata viata fara dragoste sau dragoste si toata viata fara bani, as pleca. N-as alege nimic.
Dupa cum a zis si strawberrycool14, sanatatea e mai importanta decat toate.
Dragostea vine, banii ii faci.

Dar daca e s-o luam altfel (fara vrajitoare), as alege banii. Ce, daca ai bani nu te poti indragosti? Nu-ti poti gasi fericirea? Daca alegi dragostea, cu ce o intreti? Vorbele frumoase nu tin de foame, de cald, de sete..etc.

| KraddyQ a răspuns:

Cum e vorba aia " banii nu cumpara dragostea, dar o intretine" e foarte adevarata din toate punctele de vederewinking

| strawberrycool14 a răspuns:

Eu as alege sanatatea, ca-i mai buna decat toatehappy(am fost sincera)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii iti aduc de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii..deoarece in ziua de azi cu banii poti cumpara si dragostea.dar nu dragostea sincera..totusi mai bine dragostea.

| Alexandru_Lorente_1984 a răspuns:

Eu as alege dragostea deoarece este adevarat fara bani nu poti trai dar nici fara dragoste:Xbig grin