| RAY a întrebat:

Daca atractia e baza iubiri, oamenii urati chiar nu sunt iubiti de cei care sunt intr-o relatie?

21 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Atractia variaza de la om la om. Tipa pe care tu o faci urata poate parea cea mai frumoasa fiinta pentru alt tip.E adevarat ca persoanele care arata bine isi gasesc mai usor partener, insa si cei urati pot fi atractivi pentru unii.

| SG1995 a răspuns:

Frumusețea e un concept relativ ray, dar chiar și așa cei "urâți" pot avea alt avantaj care face posibilă o relație.
E vorba doar de adaptabilitate, selecția naturală chiar dacă ia unele atuuri, lasă altele, pentru că deh esența dragostei biologic vorbind e reproducerea.

| RAY explică (pentru SG1995):

Asta e un mit, am mai demonstrat asta, daca asa ar fi atunci de ce bebelusi zambeau la fețele frumoase umane? sa ne placa personele frumoase e genetic, ba chiar s-a dovedit ca cu cat o fata e mai simetrica cu atat e mai frumoasa, da-mi o poza cu o fata umana care nu e simetrica si e frumoasa si te cred, simetria se gaseste si in natura, https://en.wikipedia.org/wiki/Facial_symmetry

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ți-am zis, percepția frumuseți e relativă, iar chiar dacă o persoană e urâtă, tot se va găsi un "prost" să o iubească.

| RAY explică (pentru SG1995):

Vezi linkul de mai sus nu e relativa, fetele simetrice sunt mai frumoase ca cele asimetrice

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

I-aș da un 6 pe o scară de 1- 10.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

10 evident.

| RAY explică (pentru SG1995):

No komment

| BlackRose03 a răspuns:

Depinde de persoana.Nu toti si uita la fizic. Eu spre exemplu sunt atrasa mai intai de fizic cand vad un necunoscut pe strada, dar cand simt atractie intorc capul deoarece stiu ca acea persoana cel mai probabil ar fi ca restul golanlor de varsta mea.
Cand iubesti pe cineva cu adevarat o faci pentru caracter, nu pentru fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste asta! E foarte dragut si trist in acelasi timp.

https://www.tpu.ro/......ma-exista/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o relatie cu un baiat urat si am tinut mult la el.Ma doare fix in c*r de cum arata atata timp cat ma respecta si caracterul era unul de nota 10, eu oricum il vedeam frumos daca ma facea sa ma simt bine in priajma lui.Asa ca da se poate ce conteaza cum erau ochii, nasul, urechile, inaltimea etc.

| Mada1920 a răspuns:

Sa inteleg ca ti s-a pus pata pe aceasta atractie. Trebuie sa intelegi ca atractia in sine nu in totdeauna aelre treaba cu inaltimea,patratele de pe abdomen,marimea la ce are in pantaloni sau stiu eu. Atractie pur si simplu apare involuntar si vorbind cu un baiat,atragandu-te cum zambeste, ca aveti puncte in comun, ca are ochii negrii, albastrii etc, ca se comporta cu tine cum nu o face altul de 3 ori mai aratos.

| RAY explică (pentru Mada1920):

Mie mada nu-mi place ipocrizia,minciuna nu e vorba de ca mi s-a pus pata pe atractia fizica am si afirmat ca la ce visam majoritatea nu o sa avem vreodata, asa am evoluat ca specie neam compromis uni cu alti si neam alles parteneri in functie de fizicul nostru, atractia inseamna totul nu doar ca are ochii caprui, bratele musculoase, penis mare dar inaltimea e nr 1, te rog numi zi ca inaltimea nu conteaza, orice fata vrea un barbat inalt langa ea, tu acum imi dai raspunsuri rationale dar stai sa vezi ca cand te atrage unu de ala badboys uiti de toate astea

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Chestiile astea cu inaltimea sunt la pustoaicele de 17-18 ani. Si sincera sa fiu si eu am fost asa si niciodata nu mi-am ales iubitul dupa inaltime. Da, nu neg e normal sa ne atraga atentia niste baieti "perfecti" fizic insa sa umblu dupa unul niciodata.

| RAY explică (pentru Mada1920):

Eu te asigur ca la ovulatie indiferent de varsta o femeie e atrasa de barbati macho,daca esti acum la menstruatie nu ma mir de ce raspunsuri imi dai,toate studile arata ca femeile isi schimba total parerea despre barbati la ovulatie sau la menstruatie, nu noi alegem, asta e ceva involuntar, eu n-am spus ca voi sau noi alegem si ca e involuntar ca cand isi vine foametea, setea, cheful de sex etc
nu tu ai ales sal placi si creierul tau, cei drept aia frumosi si vor fete frumoase

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt la menstruatie e strict parerea mea, si cum vad eu lucrurile. Din ceea ce spui tu constat ca ai avut numai femei pe interes si care s-au uitat numai dupa aspectul fizic. Am avut iubiti si mici de statura si inalti si frumosi si mai putin frumosi si nu am stat sa-i aleg dupa criterii.

| RAY explică (pentru Mada1920):

Nu tu intelegi ca nu noi alegem ceea ce ne place, nu consider ca cineva e pe interes daca se uita doar la aspectul fizic a cuiva, nu ai inteles nimic din ce am scris

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Bine