| AlexandraMaria1 a întrebat:

De ce ni se par fosti iubiti urati?

Răspuns Câştigător
| Şaptepăcate a răspuns:

Nu cred ca il vezi urat pe fostul ci doar il vezi prea frumos cand e actualul si dupa ce nu mai ai sentimente, fluturasi, pofta sau ce draci ai avut happy il vezi cum e el de fapt.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Şaptepăcate):

Pe unde da omul de tine :*

17 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate tie, dar nu cred ca este cazul sa generalizam.Doua persoane educate si civilizate in general si dupa despartire raman in relatii de amicitie.Se pare ca aceasta regula de bun simt nu functioneaza si in cazul copiilor/minorilor sau adolescentilor.Ar fi cazul sa-ti revizuiesti sentimentele.

| AlexandraMaria1 explică (pentru corbulalbrosu):

Intrebarea a fost simpla iar raspunsul putea sa fie la fel de simpulwinking
Consider ca dupa o relatie destul de lunga in care unul din cei doi a gresit mult fata de cealalta persoana, oricata educatie ai primi, nu poti sa ramai "amic'.Asa ca nu e cazul sa geeralizezi tu si sa intram intr-o polemica.Repet intrebarea a fost simpla si raspunsul putea fii la fel de simpluwinking

| corbulalbrosu a răspuns:

Ura si Razbunarea sunt Arma p********, un raspuns simplu.

| LoveSleep a răspuns:

De ce *ți* se par, nu *ni* se par.

Pentru ca s-au desparțit de tine, te-au lasat cu ochii-n soare, iar acum, ofticată, creierul tau nu poate suporta umilința și incearca sa-ti protejeze puțina stima de sine care ți-a ramas.

Răspuns utilizator avertizat
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mie nu mi se pare fostul urat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, de unde atata ura...

| 1DeadMemories a răspuns:

Daca ai umblat cu iubiti urati atunci problema e la tine happy

Răspuns utilizator avertizat
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut!
Ei nu sunt urati sau poate ca nici frumosi foc. Daoar ca sentimentele puternice te face-au sa crezi ca este cea mai frumoasa persoana din lume, era mereu langa tine poate ca iti petreceai mult timp cu el. In cauza de fatavreau sa stii ca poate ca niciodata nu a fost frumos dar sentimentele care le ai fata de un om il "Cosmetizeaza"
Cu Drag Roibu Constantin!

| darkangel90 a răspuns:

Probabil ni se pare ca ii vedem urati din cauza despartirii sau ca si-o gasit una si nu iti convine laughing
In fond fostii nu sunt urati ci mai degraba persoane care ne-au iubit sau i-am iubit noi.
Asta e doar un sentiment cand il vezi pe strada si nu iti zici altceva in gand decat ca e urat pentru ceea ce a facut sau ce a fost.

| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Pentru ca ai suferit cand te-ai despartit sau pentru ca ai cunoscut pe altcineva

| Adryan007 a răspuns:

Pentru ca ii uram si nu mai simtim nimic pentru ei.