| YoDarky a întrebat:

Daca aveti inima lasati un raspuns caci sunt disperatsad. M'am impakat cu fosta prietena dar nu s-a schimbat nimic fata de ce era inainte.Adica vreau sa spun ca pur si simplu ea imi zice ca ma iubeste dar nu imi arata in nici un felstraight face. Dar nu inteleg nimicsad. I'a dat papucii iubitului ei pentru ca a zis ca ea ma iubeste pe mine.Inainte ne despartisem pentru ca ea pur si simplu atat zicea ca ma iubeste dar daca ii ziceam sa iesim sau macar la poarta sa o vad rareori vroia si in nici un fel nu imi arata ca ii pasa si ei de minesad.

Si acum tot la fel estecrying. Cu fostul ei prieten isi punea avatar si la status ca il iubeste si nj ce sad acum cand e ca mine nimic pnmsad. Nj si vorbeste si la tell asa in sila si ma rgsad. Eu o iub ft mult si ea stie astacrying si as face orice pentru ea dar njcrying. Ce sa fac ca nu inteleg... ea imi zice ca pe mine ma iubeste dar nu fac enik pentru imi aratastraight face nj ce sa fac.

Data trecut am suferit enorm pentru ca o iubeam de 1000 ori mai mult ca acum, sa nu intelegeti gresit ca si acum o iubesc dar nu ca atunci si acum daca i'as da papucii nu as suferii ca atunci.Si nu vreau sa ajung iar ca in situatia de acum o lunasad. Ce ma sfatuiti sa fac?crying((((

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand fii mai calm!
Nu e nevoie sa disperi asa si hai sa gandim impreuna.
Cea mai clara dovada ca te iubeste e faptul ca s-a despartit de cel cu care era si,acum sunteti impreuna. Daca ii erai indiferent,nu se despartea, asta ar fi una la mana.
Acum, trebuie sa te fac sa realizezi un lucru. Spui ca tu ai 15 ani si ea 13!
Pai,tu realizezi ca ea e un copil? In inima ei,sigur simte lucruri pentru tine,dar ea,saraca,nici nu le poate defini inca! In ce fel crezi ca si-ar putea arata afectiunea pentru tine?
Nu are nici cea mai mica idee cam cum ar trebui sa se comporte cu tine si sfatul meu ar fi sa o inveti tu!
Spune-i ca,felul ei de-a fi pare teribil de rece si simti ca te indeparteaza,tot asa cum ne explici noua aici.Fa-o sa inteleaga ca un zambet,o vorba calda, o atingere ajuta mult si te fac si pe tine sa intelegi cum sunteti, daca sunteti impreuna si va iubiti sau nu!
Nu avea pretentia ca ea sa stie lucrurile astea de undeva.Si chiar daca le-ar stii,nu te-ai gandit niciodata ca i-ar putea fi,pur si simplu,rusine? Poate e timida!
Deci,vorbeste-i,explica-i,fa-o sa inteleaga si asteapta-i reactia.
Cred si eu ca tine la tine, asa ca, se va adapta.
Si ai rabdare!

9 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Tu stii cel mai bine care a fost situatia. Poate e genul de fata care prefera sa fie mai rece [crede'ma cunosc]. Din moment ce l-a parasit pe cel cu care era pentru a se impaca cu tine, eu cred ca nu ii esti indiferent. Poate nu stie cum sa iti arate ca tine la tine, poate ii e teama de esec si de implicare. Asa sunt si eu dupa ce am suferit mult timp. Nu stiu daca are rost sa va despartiti acum. Tu ar trebui sa vorbesti deschis cu ea despre asta [in fata], sa ii spui ce te deranjeaza si ca ti'ai dori sa fiti mai apropiati. Cat despre statusurile pentru fostul ei prieten nu stiu ce sa zic. Spui ca l-a lasat pentru tine. Probabil le punea doar ca sa le vezi tu si sa fi gelos, sa iti vada reactia. Incearca sa vorbesti cu ea, intreab'o cum vede ea relatia asta, daca o deranjeaza ceva la tine de se comporta asa. Bafta.

| AndaWest a răspuns:

Tu acum oricum suferi, deci mai bine o dai la doamne iarta-ma si scapi de un comportament infantil pe care il are ea.e ca si cum ai avea o masea infectata, o sa te doara un pic cand o scoti dar vei respira usurat dupa'aia.crede-ma,nu e unica fata de pe pamant, suferinta face parte din viata noastra, trebuie sa o infrunti

| delisa a răspuns:

In primul rand intereseaza'te daca dansa intr-adevar s-a despartit de prietenul ala al ei! In al 2lea rand poate s-a impacat cu tine din mila! Daca nu pune poza cu tine la avatar si nu iese cu tine afara poate ca inca mai e cu acel baiat sau in cel mai rau caz ii e rusine cu tine! Spune'i ca te deranjeaza ce face ea si ca nu iti da importanta si spune-i sa iti zica sincer daca intr-adevar tine la tine sau daca sta asa ca sa treca timpu! Parerea mea e ca s-a impacat cu tine din oricare alt motiv numai pentru ca te iubeste nu! Stiu ca tot ke tiam spus doare si poate sa iti pune niste semne de intrebare dar asta e! Eu zic sa o lasi pentru ca nu merita! O sa iti gasesty tu o fata care sa te merite cu adevarat! Bafta!

| OnlyGirl a răspuns:

Sa o iubesti in continuare... daca nu iti arata ca te iubeste arata-i tu si spune-i ca ai vrea sa-ti si arate ca te iubeste nu doar sa-ti spuna succes:*:*

| monicutza_5552 a răspuns:

Buna Darky, parerea mea este ca nu cred ca vei ajunge undeva cu relatia asta, nu este o relatie de viitor! Sincer nu cred ca te iubeste happy. Eu te sfatuiesc sa pui punct oricat de mult ai iubi-o, pentru ca vei suferi mai mult alaturi de ea. fete mai sunt, si iti vei gasi jumatatea candva happy sper ca ti-am fost de ajutor :*

| monykootza a răspuns:

Cel mai bine este sa porti o doscutie serioasa cu ea, sa ii zici ca ai nevoie si de dovezi, nu doar de cuvinte... dar eu cred ca daca s-a despartit de ala pentru tine, totusi tine la tine. bineee, mai conteaza si varsta si cat de matura este ea in gandire, pentru ca daca totul este un simplu joc pentru ea eu zic ca nu se merita+ ca din cate obs u chiar tii la ea...ft multhappy crede-ma o conversatie deschisa, calma si sincera este cea mai buna solutiewinking BAFTA!

| Gstefan a răspuns:

Ai mai mult de 12 ani? Daca vezi ca relatia nu functioneaza sau nu obtii ceea ce tu vrei de la relatia respectiva, de ce mai continui?
Prostul daca nu-i fudul parca nu e prost destul.

| YoDarky explică:

We eu am 15 ani si ea are 13 pentru cei care au intrebat...nj ce sa zic crying o iub mult...si nu inteleg de ce se comporta asastraight face

| YoDarky explică:

Numai e cu acel baiat sunt sigur...rusine nu are dk mwacrying...ca in zona asta toti ma cunosc dansez break dancestraight face. scriu poezii am aproape numa 10 pe linie nu sunt vr'un uratstraight face nici fat furmos si am orkm haine destul de fainestraight face dk sa'i ie rusine:"|