| YoDarky a întrebat:

Buna TPU apelez din nou la voi.Deci iubita mea mi-a dat papucii bun de data asta nu am mai cautat'o deloc eu pentru ca ea orkum nu ma iubea (nu ma iubeste) si mereu ne certam.Peste cateva zile imi zice o prietena de'a iei ca sa ii raspund la telefon ca ea ma iubeste si pana la urma i'am raspuns la tell. Mi'a zis ca ii pare raw ca regreta ziua in care mi-a trimis mesajul ca nu vrea sa mai fim impreuna si ca ma iubeste ma rg.Eu nu am vrut la incept sa accept pentru ca stiam ce ma asteapta dar o iubeam(iubesc) prea mult si totusi i'am spus ca daca vrea sa ne impakam trebuie sa se vada cu mine cand ii zic sa ne vedem in statie si ma rog sa nu mai fiu invizibil asa pentru ea.Si pe loc nu s-a decis asa ca am lasat'o sa se gandeasca peste 10 minute ma suna si a zis ca acepta pentru ca ma iubeste.

Acum problema este ca nu s-a schimbat delocstraight face. Am programat impreuna o intalnire si am ajuns la ea aksa unde trebuia sa ne vedem nu era la poarta am sunat'o nu a raspuns.Seara ma suna si imi zice ca a uitat ca trebuie sa ne intalnim si i'am zis ok te iert dar ce zici maine ne vedem si a zis ca nu ca nu poate. Kand o sun vorbeste asa in sila cu mine. Mi'a zis acum o zi ca dk sa se vada cu mine? Ca ea nu e genu de fata care sa se sarute cu baietiistraight face desi ne sarutasem de "N" ori ma rog.Eu nu ca ma laud dar sunt nj ideal...adica alta m'ar ruga sa fiu cu ea si sa ma comport cum ma comport ca aktualastraight face. Ii dau cadouri, flori, dulcuri, o sprijin mereu al greu sunt cel mai popular din scoala joc fotbal ii eddik goluri sunt prieten ca prietenii ei tot ce se poate si totusi am trateaza ca pe un nimic.

Astept parerei. Ce sa fac?crying funda pentru cel mai bun raspuns! mersi daca ti citit tot

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

De cand sa te vezi cu persoana cu care esti si sa nu o marginalizezi [ asa cum face ea cu tine] e o dovada de iubire. Ce naiba? Si cu un simplu prieten te comporti mai bine =]]
Las-o, zau ca nu merita nici cea mai mica atentie.
Sincera sa fiu, poate ca nu vrea atentia ta, ci are alte asteptari [ sunt asemenea fete ]. Mie personal nu mi-ar conveni sa-mi dedice " cel mai popular ti din scoala " golurile. M-as simti oarecum inferioara lui... De parca cine stie ce a facut pentru mine...
Lasa florile si dulciurile ca nu fac mare lucru... Sunt mici atentii pe care ea poate chiar nu vrea sa le observe.
Daca chiar o iubesti si vrei sa mai fii cu ea, apoi comportate cum face ea cu tine si atunci poate te va placea thinking
Dar parerea mea este ca : NU MERITA!

Cautati o ocupatie, vizioneaza niste filme bune sau asculta cateva formatii bune...

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Indiferenta fratioare...da rezultate miraculoase! Oricat ti-ar fi de greu, trateaz-o cu un mare "sictir"... pentru ca daca nu, ea va face din ce in ce mai rau. Intr-adevar, exista posibilitatea ca relatia voastra sa se rupa, dar daca se intampla asta inseamna ca oricum nu simtea nimic pentru tine si n-ai pierdut nimic.

| Ionica9119 a răspuns:

Omule, mai intai de toate renunta la felul asta de a scrie. E de prost gust.
Deci, tipa e cu doua fete. Bun. Stii tu, mie nu'mi plac fetele lingusitoare si care cred ca sunt mai presus de noi asa ca raspunde'i focului cu foc [sunt pacifist dar...asta e]. Nu se poate sa te frece in fiecare zi asa [ca nu poate ca, nu stiu ce]. Pune piciorul in prag. Ce Dumnezeu? Esti barbat sau carpa de sters podele? Nu o mai baga in seama. Nu ii mai dedica goluri, nu ii mai lua cadouri, nu ii mai acorda atentia asta. Nu o merita.
Ea se comporta asa cu tine deoarece ea crede ca esti mort dupa ea. Ei bine, fa in asa fel incat sa devina mielusel [ca tot vine Pastele big grin].
Acum, ca sa fac haz de necazul tau [sper sa nu te superi], ori asculti sfatul meu [si daca mai ai nevoie bagi id porumbitavladionut], ori il chemi pe Vincentiu de la ''Imblanzirea scorpiei''.
Bafta prietene! Nu te lasa dus de sentimente.

| newname a răspuns:

Iti dau un sfat ea mai trimeteo in p*** ca dealde dinsa sunt la fiecare colt

| CrisDdf a răspuns:

Roag-o sa se schimbe si spune-i ca tu o iubesti mult si te doare ce face.Si prin comportamentul ei dovedeste ca nu te iubeste deloc.Adica ce fel de relatie e aia daca nu va vedeti?raised eyebrows.Cu timpul relatia se raceste... Daca tot nu intelege spune-i ca e mai bine sa fiti doar prieteni.

| DiDu_7700 a răspuns:

Ehh...asa sunt fetele.Asa eram si eu!laughing...Roag`o sa se schimbe sau daca nu o ameninti ca terminati; crede`ma ca la mine imediat a functionat si m-am schimbat! Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| XxoOraluqtzaOoxX a răspuns:

Daca chiar face asa inseamna ca nu te iubeste, sfatul meu este sa-i dai tu papucii si sa-ti gasesti o prietena adevaratabig grin funda?

| zaicik_4552 a răspuns:

Newname de acord trimiteo in p...