| Derkes a întrebat:

Daca bag in seama o fata pe Facebook si este de acord sa ne cunoastem, este ceva rau ca dupa aia sa nu o mai bag in seama niciodata? Cu toate ca, imi place acea fata si vreau sa o cunosc mai bine, dar ma opreste ceva, nu pot, mai ales cand imi aleg niste standarde mult mai inalte, mi-e teama ca o sa ma fac de ras si ca nu sunt bun pentru acea fata. Ce pot face sa am mai multa incredere in mine?

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cumpără-ți niște oo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nimeni nu e in putinta sa-i defineasca barbatia

| Plato a răspuns:

E normal ca, odata ce ai vazut ca nu te potrivesti cu ea, sa nu mai continui.
Standardele nu trebuie sa fie inalte, ci mereu la maximum. Mereu trebuie sa cauti idealul de feminitate, nu una "cat de cat ok".
Lipsa increderii in tine are mereu o sursa. Trebuie sa-ti neutralizezi inhibitiile. Ce te face sa te simti inferior? Pune-ti intrebarea asta, apoi rezolva problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cum vrei Dar mai bine te-ai chinui sa mergi mai departe cu ea, cu cat te chinui mai tare intra in starea ta de confort si cu timpul ai mai multa incredere in tine.
Ca sfat detaseaza ce crezi ca o face peste puterile tale, daca e aspectul fizic sau altceva, detaseaza cum aratã de personalitatea ei, ca pana la urma e doar un simplu om.O fatã ca oricare alta.

| OrdanKarris a răspuns:

Ai toata libertatea sa alegi oricand daca vrei sa nu vrei sa continui. Daca tot scopul tau era sa vezi daca poti atrage o femeie si sa-i starnesti interesul si atat, foarte bine. Poti trece linistit la urmatoarea, una cu care te simti in largul tau. Daca tu ca barbat nu simti comfort si placere cu femeia care vrei sa fi, nu esti obligat sa fi cu ea, ba chiar e indicat sa o lasi deoparte si sa alegi una cu care sa simti comfort. Nu esti obligat cu nimic sa-i oferi timpul tau daca nu vrei. Asa cum muierile nu ofera sex din mila sau obligatie, asa nici tu nu esti nevoit sa oferi timpul si atentia ta unei femei, din mila sau obligatie. Daca simti obligatie, daca te simti fortat sa faci ceva pentru femeia asta, CLAR nu va merge relatia, chiar daca avansezi la urmatorul pas cu ea. Mai mult te afunzi intr-o relatie plina de obligatii si neplaceri. Ca barbat nu ai cum sa te faci de ras la fel cum se face de ras o femeie. Ca barbat ai posibilitatea sa fi cu mai multe si sa nu fie rusinos, ba chiar sa fie laudabil. Nu ii esti dator cu nimic. Ai vrut sa vezi ca o poti cuceri, ai realizat ca poti. Bravo. Acum, treci la urmatoarea, NEXT!

Cat despre increderea de sine: https://www.youtube.com/watch?v=r1KOfj6y7FM

| Georgexyz99 a răspuns:

Problema este, atat ca de fapt problema e la ea/ele, ca nu le place nimic real, sincer, le plac doar lingusitorii falsi si evident sunt destui, marea majoritate s-au "adaptat" la cerintele lor de ignorante. Ele n-au timp de tine sa te obisnuiesti cu ele, cu o relatie, sa poti deveni spontan si "fun", daca n-ai dat-o din prima cu atentii, cu glumite si tot asa mai departe, "esti plictisitor" sau "nu le dai atentie", "nu le iubesti", "nu-ti pasa de ele"... Si dupa aia te lasa pe tine si isi gasesc vreun macho din asta cu experienta, care stie ce le gadila de la inceput si face o prima impresie buna (pentru ele asta fiind tot ce conteaza... ) Si treaba face ca unu' de asta cu "experienta" nu prea da doi bani pe ele (din mai multe motive, unul dintre ele fiind faptul ca stie ca daca le da prea multa importanta o sa fie luat de prost, deci pe buna dreptate zic eu) si dupa ce si-a facut treaba cu ele, devine incet incet ala care este el de fapt, ala tot asa plictisitor poate ca tine, sau cu cine stie ce defecte, care initial nu si le-a aratat (ca doar stia el ce face - spre deosebire de tine) si dupa aia se intreaba fetele noastre de ce s-a schimbat, sau de ce nu le iubeste si tot asa mai departe. Si uite-asa nimeni nu obtine nimic in final, decat eventual distractia din primele cateva luni pana se "astern apele" si totul devine rutina.
Deci, daca vrei sa te bagi in seama cu fata respectiva, ai grija mare ce faci, daca vede ca esti rusinos iti va da discard din secunda doi. Nu ai cum sa ii schimbi tu comportamentul niciuneia din punctul meu de vedere. Majoritatea la baza sunt niste spurcaciuni gretoase, orgolioase si tupeiste inzecite.

| CaliforniaLA a răspuns:

Din moment ce este de acord sa va cunoasteti nu ai de ce sa nu ai incredere in tine. Dacă esti neîncrezător ai mai putine sanse, fetele citesc foarte repede băieții, si fetele sunt atrase de băieții cu incredere si fara emoții, dar cu masura, gen sa nu dea in nesimtire. Asa ca stai linistit, nu există "a nu fi destul de bun pentru cineva"