| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o problema legata de dragoste, orice sfat e bine venit. Anul trecut prin iunie am cunoscut un baiat pe facebook dintr-o localitate aproape de orasul meu. Baiatul asta era un foarte bun prieten de al unui coleg de-al meu din clasa. Nu vorbisem prea mult si a2a zi cand am ajuns la scoala colegul meu s-a rugat de mine sa ies la suc cu ei doi, ptc baiatul ala vrea sa ma cunoasca mai bine iar eu nu am acceptat ptc sunt timida si ma omoara asta I don't want to see. Spre seara colegul meu m-a bagat in seama pe facebook, tot asa s-a rugat de mine sa ies a2a zi iar apoi a intervenit si baiatul ala care vroia sa iesim si m-a intrebat si el dar i-am refuzat. Dupa astea nu am mai vorbit mult cu acest baiat(ma refer vara), adica vara asta i-am trimis un mesaj si nu mi-a mai raspuns cu toate ca vorbisem in urma cu o sapt si se comporta normal. Zilele astea l-am vazut in oras stand de vorba cu colegul meu si chiar era frumosss cu toate ca in poze nu arata chiar asa de bine. Si acum imi pare rau ca n-am acceptat atunci sa ies cu ei. Si mi pare rau ca nu mai vorbim, nu il plac neaparat dar habar n-am ce sa fac ca sa -i atrad atentia si sa-i spun ca l-am vazut ptc pe langa faptul ca sunt timida imi place mai mult ca un baiat sa ma bage in seama decat sa il bag eu. Am problema asta si nu pot sa-i zic orice ptc cum v-am mai zis si mai sus SUNT FOOOOARTE TIMIDA si nu vreau nici sa par ceea ce nu sunt, vreo tupeista sau eu stiu, mai ales ca n am reactionat la timpul potrivit si l-am alungat din viata mea ca sa zic asa iar acum imi pare rau. Mentionez ca, cu colegul meu nu am relatii extraordinare adica nu ma cert cu el dar nu prea avem in comun si nu comunicam asa mult ptc nu ne cunoastem foarte bine si nu am incredere in el, mi e teama ca o sa ma ia in ras etc... Va rog ajutati-ma ce ar trebui sa fac macar ca sa fim prieteni buni(eu cu baiatul respectiv)? sau macar sa ii atrag atentia ca sa pot sa i zic ca l-am vazut.

2 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Da-i un mesaj spune-i ceva de genul "Cu toate ca-s mai timida, imi calc pe inima :Iesi cu mine la un suc?"
Vezi ce zice, daca te v-a intreba despre ce s-a intamplat fi sincera si spune-i.Lasa un pic timiditatea la o parte, doar putin! Bafta!

| EnvyU a răspuns:

Deci el practic te invita la un suc prin colegul lui de doua ori si tu il refuzi, iar dupa cateva luni il vezi si vezi ca arata bine si acum vrei sa iesi cu el? Pai meriti? de ce nu iei legatura cu el pe facebook? sau prin colegul lui? invita-l tu la un suc sau pe amandoi, daca te refuza atunci vezi si tu cum e.