| vladv26 a întrebat:

Buna imi place de o fata, sta in bloc cu mine deci ne cunoastem, dar eu nu am vb niciodata cu ea, deci numai ne salutam, vreau sa incep sa vb cu ea pe facebook dar nu stiu ce sa ii zic, cum sa incep? despre ce sa vb? imi dati niste idei? nu stiu nici nu o cunosc chiar asa de bine si nu prea stiu ce ii place, si nu stiu despre ce sa vb, imi dati voi niste idei? eu am 13 ani si ea 14

5 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Salut pe facebook, intrebo cate ceva despre ea si tot asa

| 德尼莎 a răspuns:

Pai poti intra pur si simplu pe ea (pe facebook) si o intrebi ce face,, o poti intreba daca vrea sa iese cu tine candva la un suc ii poti spune glume, o poti intreba cei place ce nu-i place nu stiu orice Dar la inceput o poti intreba doar ce face, asa incep toate conversatiile. ^^

| DascaluViorel a răspuns:

Fii atent pe facebook ce ii place ei, dai like-uri dar nu unu dupa altul si la toate postariel, incearca si u sa postezi ceva ce sti ca ei ii place apoi incearca sa te bagi in seama cu ea pur si simplu. Incearca sa deschizi discutia cu un subiect de interes comun. Succes

| Cascaval02 a răspuns:

Eu zic să îi tai cale pe scara blocului și să-i spui că e draguță, frumoasa și că îți place de ea. Nu conteaza ce zice. Daca te refuza mergi mai departe si daca nu te refuza, stii tu ce sa faci...hee hee

| 9400145 a răspuns:

Te ajut eu... deci prima data ii spui daca e cu cineva si daca zice NU îi spui daca ar vrea sa aiibe si daca zice DA ii spui daca vrea sa fie cu tine. Asta e tot daca zice ca nu vrea inseamna ca esti un fraier dobitoc handicapat inputit de pute a rahat de cal mor in veceu big grin